كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
اخبار سازمان دامپزشکی
انعقاد تفاهم نامه فی ما بین سازمان دامپزشکی کشور و ستاد توسعه زیست فناوریانعقاد تفاهم نامه فی ما بین سازمان دامپزشکی کشور و ستاد توسعه زیست فناوری
انعقاد تفاهم نامه فی ما بین سازمان دامپزشکی کشور و ستاد توسعه زیست فناوریانعقاد تفاهم نامه فی ما بین سازمان دامپزشکی کشور و ستاد توسعه زیست فناوری
1397/2/9 يكشنبه
انعقاد تفاهم نامه فی ما بین سازمان دامپزشکی کشور و ستاد توسعه زیست فناوری
با هدف توسعه زیست فناوری در حوزه دامپزشکی تفاهم نامه ای فی ما بین سازمان دامپزشکی و ستاد توسعه زیست فناوری به امضا رسید.
با توجه به امکان بهره برداری از توانمندی های زیست فناوری در فعالیت های دامپزشکی و ضرورت رعایت سلامت دام،بهداشت عمومی و ایمنی فراورده های دامی و محصولات مرتبط دامپزشکی،تفاهم نامه ای فی مابین سازمان دامپزشکی کشور و ستاد توسعه زیست فناوری به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، علیرضا رفیعی پور رییس سازمان دامپزشکی کشور صبح امروز در این مراسم با اشاره به اهمیت حوزه زیست فناوری،گفت: رسیدن به توسعه پایدار در حوزه دامپزشکی در گرو رسیدن به ارتقا سلامت و امنیت غذایی تمام مردم است لذا هدف ما این است تا با اجرای برنامه های راهبردی بتوانیم به توسعه پایدار دست یابیم.
وی با بیان اینکه توسعه فناوری موجب توسعه پایدار دامپزشکی می شود،اظهار کرد: بی شک با توسعه فناوری می توان اهداف سازمان را در حوزه های مختلف من جمله کنترل و مبارزه با بیماری های دامی دنبال کرد.
دکتررفیعی پور گفت مسئولیت سازمان دامپزشکی کشور در 400 خدمت تعریف شده وبرای دستیابی به موفقیت لازم است به فناوری های جدید توجه کنیم و با توجه به اینکه در حال حاضر دانش زیست فناوری نقش مهمی در کشور دارد می بایست به تمام ابعاد به طور ویژه تری توجه کرد.
دکتر رفیعی پور با ابراز امیدواری نسبت به گام های بلند این تفاهم نامه در پیشبرد اهداف سازمان دامپزشکی کشور،گفت: دانش زیست فناوری فرآیندی اثرگذار در توسعه واکسن های دامپزشکی، داروها و مکمل های دامی، حوزه کیت های تشخیصی و ریشه کنی و کنترل بیماری ها می باشد.
همچنین در این مراسم دکترقانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری در خصوص جزییات این تفاهم نامه اظهار کرد: مدت این تفاهم نامه سه سال است که البته در طول این سه سال نیز قرارداد های همکاری متعددی به امضا خواهد رسید علاوه بر این پیش بینی می شود مقررات حمایتی نیز در حوزه تسهیل همکاری شرکت های دانش بنیان و سازمان دامپزشکی منعقد شود.
وی با بیان اینکه از 700 شرکت زیست فناوری درکشور بیش از نیمی از آنها در حوزه های کشاورزی دام و طیور مشغول به فعالیت هستند،عنوان کرد:با توجه اینکه حوزه معیشت و سلامت مردم تا حد زیادی به این سازمان وابسته است بحث زیست فناوری می تواند بسیار کمک رسان باشد.
دکترقانعی بابیان اینکه پس از امضای تفاهم نامه قصد داریم کارگروه معاونت ستاد توسعه زیست فناوری و سازمان دامپزشکی را ایجاد کنیم،اظهار کرد:همچنین هدف این است تا با امضای این تفاهم نامه از محصولات داخلی درحیطه دامپزشکی کشور حمایت کنیم به گونه ای که این کالاها در مقابل کالای خارجی رقابت پذیر باشد.
گفتنی است که اهداف این تفاهم نامه توسعه توانمندی های سازمان دامپزشکی کشور جهت پایش محصولات زیست فناوری دام،طیور،آبزیان،زنبور عسل و کرم ابریشم و نیز فراورده های دامی و مرتبط با دامپزشکی،حمایت از توسعه زیست فناوری دامپزشکی کشور،زمینه سازی جهت پیشبرد اهداف نظارتی سازمان در ارتباط با بکارگیری محصولات زیست فناوری در حوزه دامپزشکی و آگاهی رسانی به جامعه تخصصی و غیر تخصصی در زمینه پتانسیل ها و کاربردهای زیست فناوری در حوزه های مختلف دامپزشکی تعریف شده است.
همچنین تدوین و اجرای برنامه آموزشی تخصصی،حمایت از ایجاد و توسعه فناوری در دامپزشکی ،همکاری در زمینه فراهم سازی زیرساخت های مورد نیاز زیست فناوری در عرصه دام،طیور،آبزیان،زنبور عسل،کرم ابریشم و نیز فراورده های دامی مرتبط یا دامپزشکی و حمایت از پروژه های زیست فناوری شرکت های خصوصی در دستور کار اين تفاهم نامه قرار دارد.
منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی

بيشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است