كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
صادرات ماهیان زینتی استان مرکزی 94 درصد افزایش یافتصادرات ماهیان زینتی استان مرکزی 94 درصد افزایش یافت
صادرات ماهیان زینتی استان مرکزی 94 درصد افزایش یافتصادرات ماهیان زینتی استان مرکزی 94 درصد افزایش یافت
1397/3/19 شنبه
صادرات ماهیان زینتی استان مرکزی 94 درصد افزایش یافت
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: صادرات ماهیان زینتی از این استان به خارج از کشور در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 94 درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  دامپزشکی استان مرکزی و به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر محسن شانقی افزود: 412 هزار و 800 قطعه انواع ماهیان زینتی امسال از استان مرکزی به کشور های افغانستان و عراق صادر شده که میزات صادرات این آبزیان از استان در 2 ماه سال گذشته حدود 212 هزار و 324 قطعه بوده است.

وی ادامه داد: استان مرکزی با این حجم صادرات ماهی زینتی در زمره استان های برتر در حوزه صادرات این محصولات به شمار می رود.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطر نشان کرد: 168 هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ از ابتدای سال جاری تاکنون از استان مرکزی به ویتنام صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 100 درصد رشد دارد.

شانقی گفت: در این مدت 24 هزار و 470 کیلوگرم مرغ منجمد به کشورهای عراق و افغانستان صادر شده است که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 100 درصدی را تجربه کرده است.

وی ادامه داد: برای نخستین بار در سال جاری اولین محموله مرغ منجمد استان مرکزی به افغانستان صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی افزود: افزایش صادرات محصولات دامی و کشاورزی علاوه بر افزایش ارز آوری برای استان و کشور افزایش تولید و ایجاد اشتغال در واحدهای تولیدی استان را به همراه دارد.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی

بيشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است