كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
سفر مدير كل دامپزشكي استان به شهرستان خمينسفر مدير كل دامپزشكي استان به شهرستان خمين
سفر مدير كل دامپزشكي استان به شهرستان خمينسفر مدير كل دامپزشكي استان به شهرستان خمين
1397/4/12 سه‌شنبه
سفر مدير كل دامپزشكي استان به شهرستان خمين
مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی در سفر به شهرستان خمین با فرماندار این شهرستان دیدار و از مراکز تحت نظارت دامپزشکی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، نشست مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی با فرماندار شهرستان خمین با موضوع هماهنگی در خصوص پیشگیری از بیماریهای واگیر دامی و بیماریهای مشترک بین دام و انسان در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

در این دیدار ابتدا دکتر محسن شانقی مدیر کل دامپزشکی استان ضمن اشاره به وظایف سازمان دامپزشكی در زمینه بیماری های دامی، تامین بهداشت دام و همكاری با وزارت بهداشت در امر مبارزه با بیماری های مشترك انسان و دام و .... در خصوص عملکرد اداره کل دامپزشکی استان در زمینه پیشگیری از شیوع بیماریهای های همه گیر دامی و بیماری های مشترک بین انسان و دام در استان و شهرستان خمین گزارشی ارائه کرد.

در ادامه احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین نیز با اشاره به اهمیت کار دامپزشکی اظهار داشت: دامپزشکی نقش مهمی در تامین سلامت مردم دارد و در این راستا مجموعه دامپزشکی شهرستان خمین عملکرد خوبی داشته است.

وی در ادامه افزود : مردم با اعتماد به نظارت‌های موثر دامپزشکی نسبت به خرید اقلام مورد نیاز خود در حوزه فرآورده های گوشتی اقدام می کنند و لذا می طلبد دامپزشکی در این زمینه با جدیت بیشتری اقدام نماید.

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با تاکید بر لزوم جلوگیری از شیوع بیمارهای دامی واگیر دار از جمله تب برفکی، لمپی اسکین و ... ، نظارت و کنترل بیشتر بر ورود و خروج دام از مبادی ورودی و خروجی شهرستان، رعایت موارد بهداشتی در ذبح دام توسط سلاخان در کشتارگاه دام، اطلاع رسانی و برگزاری دوره های آموزشی برای جامعه هدف و ... را برای تحقق این امر ضروری دانست.

در ادامه این سفر مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی از مراکز تحت نظارت از قبیل داروخانه و درمانگاه دامپزشکی و مراکز مایه کوبی و کشتارگاه دام شهرستان خمین بازدید و  به بررسی مشکلات مطرح شده در این حوزه ها پرداخت.
 منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی

بيشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است