كوچك يا بزرگ كردن بخش :.

استان و شهرستان

2600 قطعه طیور غیر مجاز در شازند کشف شد2600 قطعه طیور غیر مجاز در شازند کشف شد
2600 قطعه طیور غیر مجاز در شازند کشف شد2600 قطعه طیور غیر مجاز در شازند کشف شد
1397/3/23 چهارشنبه
2600 قطعه طیور غیر مجاز در شازند کشف شد
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان شازند گفت: 2 هزار و 600 قطعه طیور تخمگذار غیر مجاز در بازرسی از سطح روستاهای این شهرستان کشف و ضبط شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان شازند، رضا معینی مقدم افزود: این تعداد مرغ غیرمجاز توسط 2 دستگاه خودرو بدون داشتن مجوز قرنطینه ای و بهداشتی از استان های همجوار به استان مرکزی وارد و در هنگام فروش در بین روستاییان شناسایی و ضبط شد.

وی ادامه داد: عرضه خارج از شبکه این طیور تخم گذار که در پایان دوره پرورش قرار داشتند طبق دستور العمل های ابلاغی و برای مقابله با بیماری های تنفسی و سایر بیماری ها از جمله آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و نیوکاسل با همکاری نیروی انتظامی متوقف شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان شازند خاطر نشان کرد: بر اساس دستور مقام قضایی، طیور یکی از خودروها معدوم شد و طیور خودروی دیگر به کشتارگاه اعزام شد.

معینی مقدم گفت: مرغ های تخمگذار در پایان دوره پرورش برای استفاده در مصارف صنعتی از جمله سوسیس و کالباس کشتار می شوند و توزیع این طیور به صورت غیر مجاز در بین روستاییان ممنوع است.

وی از روستاییان خواست: برای جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار و تنفسی در بین جمعیت طیور مرغداری های سنتی در روستاها، نیاز خود را از مراکز مجاز و مورد تایید اداره کل دامپزشکی تهیه کنند.

60 واحد پرورش مرغ شامل 2 واحد مرغ تخمگذار و 58 واحد پرورش مرغ گوشتی در شهرستان شازند فعال است و این شهرستان از نظر شمار واحدهای پرورش طیور رتبه نخست را در سطح استان مرکزی دارد.

منبع: روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان شازند

بيشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است