كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
رخدادهای اپیدمیولوژیک و بهداشتی
واکسیناسیون یک میلیون و 500 هزار راس دام علیه بیماری تب برفکی در استان مرکزیواکسیناسیون یک میلیون و 500 هزار راس دام علیه بیماری تب برفکی در استان مرکزی
واکسیناسیون یک میلیون و 500 هزار راس دام علیه بیماری تب برفکی در استان مرکزیواکسیناسیون یک میلیون و 500 هزار راس دام علیه بیماری تب برفکی در استان مرکزی
1396/12/13 يكشنبه
واکسیناسیون یک میلیون و 500 هزار راس دام علیه بیماری تب برفکی در استان مرکزی
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: یک میلیون و 500 هزار راس دام سبک و سنگین امسال علیه بیماری تب برفکی در این استان واکسینه شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محمد فتاحی افزود: سهمیه استان مرکزی در واکسیناسیون تب برفکی 280 هزار راس دام سنگین و یک میلیون راس دام سبک بود که تا کنون 330 هزار راس دام سنگین و یک میلیون و 170 هزار راس دام سبک واکسینه شدند.

وی ادامه داد: این دام ها در سه نوبت علیه تب برفکی واکسیناسیون شدند که با توجه به افزایش کانون های بیماری تب برفکی در کشور و استان درحال حاضر نیز عملیات مایه کوبی در این استان ادامه دارد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی بیماری یابی در دامداری ها و جلوگیری از انتقال بیماری را از برنامه های اولویت دار این اداره کل عنوان کرد و خاطر نشان کرد: جلوگیری از انتقال بیماری با انجام ضدعفونی و واکسیناسیون دام ها و بیماری یابی با اطلاع رسانی دامداران و کلینیک های دام انجام می شود.

فتاحی افزود: با انجام واکسیناسیون دام ها به تنهایی نمی توان از شیوع احتمالی بیماری تب برفکی جلوگیری کرد بر این اساس نیاز است دامداران نسبت به ضد عفونی جایگاه های دام به صورت هفته ای اقدام کنند ونسبت به ایجاد حوضچه های ضد عفونی در ابتدای دامداری ها، رعایت موارد بهداشتی و عدم رفت و آمد در میادین دام و جدی باشند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی از دامداران خواست: در صورت مشاهده این بیماری موارد را به اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند و از خروج دام از واحدها بپرهیزند.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است