چاپ
ارسال به دوست

برگزاري رزمایش مقابله با آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در استان مرکزی با حضور معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور

بمناســبت نکـوداشت هفتـه پدافنـد غیرعامـل رزمایش کنترل و پیشـگیري بیماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، این رزمایش با حضور نمایندگان دستگا های اجرایی استان از قبیل دادگستري، اداره کل اطلاعات، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی، اداره کل مدیریت بحران استانداري، اداره کل پدافند غیرعامل استانداری، سازمان برنامه و بودجه، نیروي انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان جهاد کشاورزي، اداره کل حفاظت محیط زیست، اداره کل راهداري وحمل و نقل جاده اي،  صدا و سیماي استان در محل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی برگزار شد.

سردار قاسمی معاون اطلاعات و عملیات سازمان پدافند غیرعامل کشور در این  رزمایش اظهار کرد: امروزه دوران قدرت و سلطه گری آمریکا در جهان تمام شده و این مهم نباید موجب غفلت ما را در برابر این کشور شود بلکه باید با انجام رزمایش ها آمادگی کشور بیش از پیش در برابر توطئه های دشمنان افزایش یابد.

وی ادامه داد: قرارگاه پدافند زیستی از 9 کمیته تشکیل شده است که آشنایی و آمادگی هرچه بیشتر این کمیته ها با فعالیت ها خود جلوگیری از شیوع بیماری های احتمالی و خنثی سازی توطئه های زیستی دشمنان را به همراه دارد.

در ادامه مسعود فراهانی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با بیان اهمیت آمادگی استان در مقابل تهدیدات زیستی، از تلاشهای  و آمادگی دامپزشکی استان در این حوزه تقدیر وتشکر کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی نیز در این رزمایش گفت: رزمایش کنترل و پیشگیری بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان با هدف بررسی میزان آمادگی اداره کل دامپزشکی و سایر دستگاه های عضو ستاد در برابر تهدیدهای این بیماری برگزار شده است.

دکترمحسن شانقی افزود: آشکار شدن نقاط ضعف، قوت و تلاش برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت و عکس العمل سری در برابر تهدیدها از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش است.

وی ادامه داد: در سال جاری موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده و لازم است دستگاه های عضو قرارگاه پدافند زیستی  از آمادگی لازم برای مقابله با رخداد احتمالی این بیماری در استان برخودار باشند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطر نشان کرد: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از جمله بیماری های مشترک بین انسان و دام و بیماری واگیردار در بین پرندگان است که با انتقال به جامعه انسانی به عنوان تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می شود.

 

  • کد خبر: ١٩٨٥/
  • ١٢:٥٨ - 1397/08/15/
  • تعداد بازدید: 63
کلید واژه ها

خروج