چاپ
ارسال به دوست

128 تن فرآورده دامی غیر بهداشتی در مرکزی کشف شد

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 128 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی امسال از مراکز تولید، نگهداری،توزیع، عرضه و حمل این محصولات در استان کشف، ضبط و معدوم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر سیروس سلمان نژاد افزود: این محصولات در جریان 57 هزار و 491 مورد بازدید و یک هزار و 581 مورد نمونه برداری بهداشتی از مراکز تولید، نگهداری، بسته بندی و عرضه محصولات خام دامی در استان مرکزی کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی ادامه داد: 146 نفر متخلف بهداشتی در جریان این بازدید ها شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 112 هزار و 507 راس دام سبک و سنگین امسال در کشتارگاه های دام استان کشتار و پنج هزار و 757 تن گوشت قابل مصرف از این دام ها به دست آمده است.

سلمان نژاد افزود: 406 راس دام در کشتارگاه های استان مرکزی عمدتاً به دلیل بیماری های انگلی، لاغری مفرد و باقیمانده دارویی از چرخه مصرف انسانی خارج و معدوم شدند.

وی ادامه داد: 16 میلیون و 574 هزار 250 قطعه طیور در کشتارگاه های طیور استان مرکزی کشتار و 39 هزار و 77 تن گوشت سفید از کشتار این دام ها استحصال شده است.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 169 هزار و 766 قطعه طیور در کشتارگاه های استان از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

  • کد خبر: ٢٩٥٨/
  • ١٠:٢٤ - 1397/09/12/
  • تعداد بازدید: 22
کلید واژه ها

خروج