چاپ
ارسال به دوست

بیماری تب مالت در کمیجان 57 درصد کاهش یافت

رئیس شبکه دامپزشکی کمیجان گفت: شیوع بیماری تب مالت در بین جامعه انسانی این شهرستان با اقدام های پیشگیرانه در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 57 درصد کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی کمیجان، دکتر رضا رضایی افزود: 15 نفر از ابتدای سال جاری تا کنون به بیماری تب مالت مبتلا شده اند درحالی که شمار مبتلایان به این بیماری در مدت مشابه پارسال 26 نفر بود.

وی با اشاره به کاهش تب مالت در 5 سال گذشته ادامه داد: تعداد 60 نفردر 9 ماه سال 92 در شهرستان کمیجان به بیماری تب مالت مبتلا شدند که تعداد مبتلایان به این بیماری با انجام اقدام های پیشگیرانه، واکسیناسیون و انجام تست در بین جمعیت دامی شهرستان در سال جاری حدود 400 درصد کاهش یافته است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کمیجان یاد آور شد: هشت هزار 300 راس سر دام سنگین، 295 هزار نوبت سر دام سبک علیه بیماری های مختلف دامی و مشترک و 700 قلاده سگ از ابتدای سال جاری تا کنون علیه بیماری هاری واکسینه شده اند.

وی ادامه داد: با توجه به اقدام ها انجام شده در حوزه سایر بیماری های مشترک از جمله سل، هاری، سیاه زخم، مشمشه و تب کریمه کنگو، امسال موردی از ابتلا به این بیماری ها در کمیجان مشاهده نشده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کمیجان گفت: در حوزه بیماری های واگیردار دامی از جمله تب برفکی، لمپی اسکین، آبله با اقدام های پیشگیرانه انجام شده موردی از این بیماری ها در شهرستان مشاهده نشده و از نظر بیماری دامی شهرستان در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

دکتر رضایی از کسب رتبه نخست این شهرستان در حوزه بهداشت و مدیریت دامی در سطح استان مرکزی خبر داد و گفت: با توجه به پوشش مناسب واکسیناسیون بیماری های مشترک انسان و دام و کاهش مبتلایان به تب مالت و سایر بیماری های مشترک و واگیردار دامی، این شهرستان بر اساس آمارهای سامانه رتبه بندی اداره کل دامپزشکی موفق به کسب این رتبه شده است.

  • کد خبر: ٤١١٢/
  • ١٣:٤١ - 1397/10/08/
  • تعداد بازدید: 12
کلید واژه ها

خروج