چاپ
ارسال به دوست

برگزاری جسله دوم کمیته تخصصی طیور اداره کل دامپزشکی استان مرکزی

دومین جلسه کمیته تخصصی طیور با حضور دکتر شانقی مدیرکل استان مرکزی و اعضای این کمیته شامل فعالان بخش خصوصی و دولتی در حوزه طیور در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، این جلسه با محوریت بررسی شرایط بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان در استان و راه های پیشگیری، امنیت زیستی و همچنین پیگیری ثبت گزارشات بیماری توسط بخش خصوصی در سامانه GIS، گزارش نتایج طرح نیوکاسل توسط رییس موسسه رازی شعبه اراک و بررسی علل لنگش در مزارع مرغ گوشتی استان برگزار شد.

در ابتدا توضیحاتی در مورد دستاوردهای استان و آمار بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان در جهان و ایران و استان توسط دکتر شانقی مدیر کل دامپزشکی استان و دکتر الهام ملکی دبیر کمیته تخصصی طیور ارائه و بررسی و بازدید از روستاه­ها و مزارع اطرف تالاب، برگزاری جلسه با دهیاران و اداره محیط زیست و همچنین برگزاری جلسات آموزشی در مورد امنیت زیستی و راه های مقابله با گسترش و سرایت بیماری آنفلونزای فوق حاد مطرح شد.

همچنین در این جلسه عنوان شد به دلیل کمبود نهاده های دامی ممکن است مشکلاتی در رابطه با عدم رعایت امنیت زیستی و انتقال آلودگی ایجاد شود و در خصوص نوضوعات جلسه بین اعضای این کمیته بحث و تبادل نظر شد.

در پایان مصوبات جلسه از جمله ثبت بیماری و واکسیناسیون در سامانه GIS، بررسی علل لنگش در مرغداری های طیور در قالب طرح تحقیقاتی توسط موسسه رازی و همچنین برگزاری جلسات آموزشی در جهت افزایش اطلاعات طیور و تفسیر نتایج آزمایشگاهی عنوان شد.

  • کد خبر: ٤٦٩٥/
  • ١٠:١٠ - 1397/10/18/
  • تعداد بازدید: 37

خروج