چاپ
ارسال به دوست

مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی

نمایشگاه دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی با حضور استاندار مرکزی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، مهندس آقازاده استاندار مرکزی و معاونین استاندار، دکتر کریمی نماینده مردم شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاههای اجرایی از غرفه سازمان جهادکشاورزی، اداره کل دامپزشکی استان مرکزی و دستگاههای تابعه در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهلمین فجر انقلاب بازدید کردند.

آقازاده استاندار مرکزی درمراسم افتتاح نمایشگاه اظهار کرد: ایستادگی یک طرفه جمهوری اسلامی ایران در برجام با وجود خروج و بدعهدی کشورهای ۱+۵ در این قرارداد تعهد ایران را به قرارداد های بین المللی ثابت کرد.

وی با یادآوری ایجاد ساز و کار مالی کشورهای اروپایی با ایران ادامه داد: این سازکار مالی در برابر وعده هایی که این کشورها به ما می دادند ناچیزاست.

استاندار مرکزی گفت: جمهوری اسلامی ایران در مدت یک سال گذشته هیچ سودی از برجام نبرده و تحریم ها به ضرر کشور بوده است.

آقازاده ادامه داد: ایران تا زمانی که منافع کشور و مصلحت رهبر معظم انقلاب در برجام باشد بر این عهد باقی مانده و در صورت خروج از این قرارداد قادر است در مدت کوتاه به غنی سازی ۲۰ درصدی دست یابد. وی یادآور شد: کشورهای بزرگ و قدرتمند جهان با وجود تمامی وسعت و قدرت خود تا کنون نتوانسته اند در برابر آمریکا ایستادگی کنند در صورتی که جمهوری اسلامی ایران با اتکا به توان داخل و در سایه خوداتکایی و وحدت توانسته چرخ اقتصاد خود را به گردش در آورد.

استاندار مرکزی افزود: افزایش نرخ ارز در کشور به دلیل تحریم های آمریکا نبود بلکه علت آن ترس کشورهایی است که نمی خواهند از زیر چترزورگویی خارج شوند.

آقازاده یادآور شد: مردم شهرستان اراک و سایر شهرستان ها با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن در برابر ظلمی که ابر قدرت ها علیه کشور روا داشته اند به میدان می آیند و اتحاد و همدلی خود را به نمایش می گذارند.

وی گفت: مردم ایران اسلامی به جرم اینکه نمی خواهند زیر ظلم باشند و خواستار حفظ استقلال و آزادی خود هستند تحریم شده اند. استاندار مرکزی ادامه داد: تحریم ها شاید در زمانی کوتاه فشارهایی را برای مردم ایران به همراه داشته باشد ولی این آموزش ها ملت کشور را قدرتمند تر می کند.

آقازاده افزود: مردم ایران اسلامی در ۴۰ سال اخیر با صبر و استقامت در برابر تمامی فشارها ایستادگی کرده است و اکنون نیز همانند در سایه استقامت و همدلی و همبستگی از این امتحان نیز سربلند بیرون آمده و توطئه ها دشمنان را نقش بر آب می کنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: انقلاب اسلامی ایران با وجود همه توطئه ها در چهار دهه گذشته با قدرت راه خود را ادامه داده و روز به رور مقاوم تر شده است.

«علی اکبر کریمی» افزود: انقلاب اسلامی ایران در این مدت دستاوردهای بسیاری را در عرصه های مختلف به دست آورده که برگزاری این نمایشگاه ها از مهمترین راهکارها برای اطلاع رسانی این عملکردها به مردم است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی در بیشتر زمینه های علمی و فناوری در زمره کشورهای پیشرو جهان است و در بسیاری حوزه ها جهش افتخارآمیز داشته است و توانسته به پیشرفت های علمی دست یابد. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این آیین گفت: ۱۵۰ دستگاه دولتی و خصوصی در این نمایشگاه بخشی از دستاوردهای خود را در چهار دهه اخیر به نمایش گذاشته اند.

فرخی افزود: نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی تا هفدهم بهمن ماه جاری پذیرای علاقه مندان است. وی اظهار کرد: تمامی دستگاه های فرهنگی، آموزشی، حاکمیتی، دانشگاه ها، نیروهای نظامی و انتظامی، واحدهای تولیدی بزرگ استان از قبیل پتروشیمی و پالایشگاه شازند، ایرالکو، ماشین سازی، آذرآب، واگن پارس، کمباین سازی و سازمان های مردم نهاد دستاوردهای چهل ساله خود را در این نمایشگاه در معرض دید عمومی قرار می دهند.

این نمایشگاه با ۱۵۰ غرفه از ۱۲ تا ۱۷ بهمن ماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

  • کد خبر: ٥٦٩٢/
  • ٠٧:٥٩ - 1397/11/13/
  • تعداد بازدید: 39
کلید واژه ها

خروج