• 1400/07/08 - 11:10
  • تعداد بازدید : 28
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه

برگزاری آئین تجلیل و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت جهاد کشاورزی استان مرکزی

آئین تجلیل و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی در آخرین روز هفته دفاع مقدس در سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، سردار سید قاسم قریشی جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور در آئین تجلیل و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت جهاد کشاورزی استان مرکزی در اراک، افزود: دفاع مقدس در اوج تحریم‌ها و انسجام دشمنان با امکانات حداقلی حماسه آفرین شده و همه راهبردهای دشمنان بی‌اثر ماند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: هفته دفاع مقدس فرصتی گرانبها برای بازخوانی درس‌ها و تبیین فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس است و باید از آن برای انتقال این فرهنگ ارزشمند به نسل جدید به خوبی بهره‌گیری شود.

سردار قریشی اظهار داشت: رزمندگان دفاع مقدس با مجاهدت‌ها و ازخودگذشتگی‌ها علاوه بر اینکه روحیه ازخودگذشتگی و ایثار را در جامعه زنده کردند عاملی برای برجسته‌کردن فرهنگ‌های ارزشی بودند.

وی گفت: لحظه به لحظه دفاع مقدس حماسه‌های ماندگار است چراکه بزرگترین گرداننده دفاع مقدس مردم بودند و حضرت امام(ره) با بسیج مردمی دفاع مقدس مردمی را رقم زد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: نقش استان مرکزی در حماسه‌های دفاع مقدس چشمگیر و پررنگ است و رزمندگان این استان در مقاطع مختلف جنگ تحمیلی خوش درخشیدند و در عرصه‌های گوناگون دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند.

سردار قریشی تصریح کرد: کارنامه استان مرکزی در دفاع مقدس قابل قبول است چراکه در نقطه به نقطه جنگ تحمیلی دلاوری‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان این استان مشاهده شد.

وی عنوان کرد: در عرصه مهندسی جنگ، استان مرکزی حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و با اقدامات چشمگیری که انجام شد پیروزی‌های بزرگی در عملیات‌ها رقم زد و امروز باید نقش استان در حماسه‌های دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: سنگرسازان بی‌سنگر عنوان حکیمانه حضرت امام(ره) برای رزمندگان جهاد بود و رزمندگان جهاد به معنای واقعی کلمه حماسه‌آفرین شدند و علاوه بر اقدامات تخصصی با روحیه جهادی و شهادت طلبی در میدان‌های نبرد حضور پیدا کردند.

سردار قریشی گفت: دفاع مقدس علاوه بر اینکه الگوی سایر مقاطع در انقلاب اسلامی است در بسیاری از کشورهای اسلامی نیز سرلوحه مقاومت شده و این سرمایه ارزشمندی است.

وی یادآور شد: بیش از ۱۸ کشور اروپایی در سال‌های آخر جنگ تحمیلی برای صدام سلاح شیمیایی تولید و ارسال می‌کردند و با وجود همه دشمنی‌ها و فشار دشمنان یک وجب از خاک ایران اسلامی جدا نشد و این برای اولین بار در طول تاریخ اتفاق افتاد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: دشمنان به‌دلیل از دست دادن منافعشان با تشکیل انقلاب اسلامی با یکدیگر علیه ملت ایران متحد شده بودند و با وجود اینکه در دوران پهلوی اوج وابستگی در کشور حاکم شده بود اما، با همت و مجاهدت جوانان غیرتمند ایرانی کشور امروز به اوج اقتدار رسیده‌ است.

سردار قریشی بیان کرد: ایران اسلامی در بسیاری از حوزه ها در زمره پیشرفته‌ترین کشورها در ساخت پالایشگاه، تجهیزات دفاعی، نانو، پزشکی، دانش بنیان است و در بسیاری از عرصه های علمی حرف برای گفتن دارد.

وی گفت: همچنین در حوزه موشکی و دفاعی با به کارگیری اراده جوانان غیرتمند ایران اسلامی حرف برای گفتن دارد و افتخارات کشور در حوزه‌های دفاعی برای مردم دلگرم کننده است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: به برکت روحیه و فرهنگ دفاع مقدس، ایران در اوج تحریم‌ها کشوری مقتدر است و اگر دیروز سیم خاردار به ما نمی‌دادند و امروز در بسیاری از امور به استقلال و خودکفایی کامل رسیده است.

سردار قریشی عنوان کرد: دشمنان ملت ایران در کنار جنگ نظامی و اقتصادی چاشنی جنگ فرهنگی و عملیات روانی را استفاده می‌کنند و در تهاجم فرهنگی به‌دنبال تغییر باورهای ملت ایران هستند و در این شرایط بهره‌گیری از روحیه و فرهنگ دفاع مقدس توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

وی گفت: به‌کارگیری روحیه جهادی و توجه به رهنمودهای ولایت تضمین کننده پیشرفت و سربلندی ملت ایران است و تجربه نشان داده هرکجا که حرف شنوی از ولایت باشد و بسیج مردمی رقم خورده برکات فراوانی برای کشور حاصل شده است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: ملت ایران با روحیه ولایتمداری، ایثار و از خودگذشتگی همواره از دل تهدیدات بزرگترین فرصت‌ها را فراهم کرده‌اند و نیاز است تجربیات دفاع مقدس در گام دوم مورد توجه باشد و در عرصه‌های مدیریتی به خوبی مورد استفاده و الگو قرار گیرد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی هم در این آئین گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی گرانبها برای بازخوانی و تبیین مولفه‌های پیروزی و حماسه‌های ملت ایران در جنگ تحمیلی است و ملت با خداباوری، ولایتمداری، ایستادگی، تکیه بر توانمندی‌ها و بصیرت، سربلندی و عزت را برای ایران اسلامی رقم زدند. سردار سرتیپ دوم « محسن کریمی» افزود: دفاع مقدس اوج تجلی فضیلت‌های دینی و تحقق فرهنگ انقلابی است که رزمندگان اسلام برجسته‌ترین ارزش‌های اسلامی را به تصویر کشاندند و حماسه‌های شکوهمندی به ماندگار گذاشتند.

وی بیان کرد: تداوم مسیر انقلاب اسلامی در گرو شناخت ارزش‌های اسلامی و تبیین فرهنگ دفاع مقدس است و از ضرورت‌های مهم جامعه قرارگرفتن تجربیات دفاع مقدس در مبنای مدیریتی است. فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: تبیین حماسه‌های ماندگار و رشادت‌های شهدا و رزمندگان از نیازهای جدی نسل جوان است و باید شرایطی فراهم شود که نهضت تبیین فرهنگ دفاع مقدس در کشور رقم بخورد.

سردار کریمی بیان کرد: در سال‌های گذشته با توجه به شکست‌های سنگین دشمن در راهبردهای مختلف برای پیشبرد اهداف شوم خود تحریف دنبال می‌کنند و مهمترین ابزار دشمن فضای مجازی است که سعی دارد حقایق را برای مردم وارونه نشان دهد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی اضافه کرد: یکی از عرصه‌های جهاد تبیین فرهنگ دفاع مقدس است که رزمندگان و پیشکسوتان در این عرصه رسالت مهمی بر گردن دارند و باید به آن توجه داشته باشند و با حضور میدانی در جهاد تبیین خنثی کننده توطئه‌های دشمنان در جنگ تحریف باشند.

آنجفی رئیس سازمان جهادکشاورزی ضمن خیرمقدم به مهمانان گفت:مجموعه وزارت جهادکشاورزی بعد از سال های دفاع مقدس تشکیل شد.همانطور که وظایف سنگینی به عهده داشت بعد از ادغام هم وظیفه تامین امنیت غذایی را به عهده گرفت. حماسه و خاطرات و رشادت هایی که در طول دفاع مقدس به وجود آمد در ارتش سپاه و جهاد بارزتر است.

وی گفت:در مجموعه فعلی این افتخار را داریم که مجموعه ایثارگران را سازمان داریم. فعالیت های سازمان جهاد کشاورزی در دو بخش تقسیم می شود، بخشی که هم اکنون فعالیت ها ی گشترده ای در حال انجام است تامین غذا است که در عرصه تولید رقم زده می شود.

آنجفی در ادامه خاطرنشان کرد:در مجموع با وجود اینکه استان مرکزی کم تر از ۲ درصد جمعیت و مساحت کشور را داراست، اما بیشتر از ۳ درصد تولیدات کشور را بعهده دارد. خوشبختانه ما در بخش کشاورزی رتبه اول را دارا هستیم.و به لحاظ کیفیت و حجم تولیدات یکی از ده استان برتر کشور هستیم. رئیس سازمان جهادکشاورزی استان افزود: مراسم امروز در واقع جلسه ای به منظور یادآوری و تجلیل از حماسه و رشادت های سنگرسازان بی سنگر است خوشبختانه فعالیت های خیلی خوبی صورت گرفته است در سال گذشته در ذیل فعالیت ها در کنگره گرامیداشت امام خمینی و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی برگزازی اجلاسیه سنگرسازان بی سنگر را داشتیم و آن نتیجه همکاری و تعامل تمام سازمان بود.و قطعا دارای آثار و پیامدهای ارزشمندی بوده است این اجلاسیه به نام و یاد شهدا به ویژه شهید اسدالله هاشمی برگزار شد.مجموعه بحث هایی که مطرح شد شناخت از این شهید بوه است.

وی افزود:در طول سال ها اداره امور ایثارگران فعالیت های گسترده ای در حوزه خانواده ها ، فرزندان شهدا و برگزار می کند .مسا له ای که ما همیشه وظیفه خودمان می دانیم گرامیداشت و بزرگداشت رشادت ها و ایثارگری هاست.

 

 

  • گروه خبری : اخبار اصلی,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 277324
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه