• 1401/02/22 - 08:52
  • تعداد بازدید : 9
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

حذف ارز ترجیهی تاثیری بر قیمت واکسن و داروی دامپزشکی ندارد

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: حذف ارز ترجیهی تاثیری بر قیمت دارو، واکسن و مواد بیلوژیکی دامی ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی افزود: با توجه به حذف ارز ترجیهی دارو، واکسن و مواد بیلوژیکی (سرم و مواد آزمایشگاهی) از سال ۹۹ تا کنون و تامین این محصولات از طریق ارز نیمایی جذف ارز ترجیهی تاثیری بر قیمت دارو و واکسن مورد نیاز دام‌ها نداشته و دامداران نگران افزایش این محصولات نباشند.

وی ادامه داد: سیاست دولت در حذف ارز ترجیهی افزایش تولید داخل، کاهش وابستگی به اقلام وارداتی بوده و اجرای این سیاست کاهش قیمت دارو و واکسن را نیز در کشور و استان مرکزی به همراه دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: وجود کارخانجات تولید دارو و واکسن با کیفیت در کشور و استان مرکزی باعث کاهش وابستگی کشور به واردات این محصولات از دیگر عوامل عدم تاثیر ارز ترجیهی بر روی این محصولات است.

شانقی ادامه داد: دامپزشکی استان مرکزی در راستای موفقیت هرچه بیشتر طرح ملی مردمی کردن و عادلانه کردن یارانه‌ها همکاری با اجرای سیاست‌های دولت ، استانداری و ستاد تنظیم بازار را در درستور کار خود قرار داده‌است.

وی افزود: نظارت بر تولید، حمل، استحصال و عرضه فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز مردم، کنترل بیماری‌های دامی برای جلوگیری از بروز خسارت برای دامداران و خلل در تولید، عرضه مواد غذایی مورد نیاز مردم با منشا دامی از جمله محورهای همکاری اداره کل دامپزشکی استان مرکزی با ستاد تنظیم بازار است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی از دامداران خواست هرگونه عرضه دارو و واکسن خارج از شبکه را به ادارات شهرستانی اداره کل دامپزشکی این استان و یا شماره ۱۵۱۲ اطلاع رسانی کنند.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 286030
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه