• 1400/07/18 - 13:13
  • تعداد بازدید : 23
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دیدار مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی

مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی به مناسبت گرامیداشت هفته دامپزشکی با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در محل دفتر نماینده ولی فقیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی با آیت ا... دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول و با تشکر از نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و نگاه ویژه وی به دامپزشکی گفت: با کمک و حمایت این نهاد در استان، مجموعه دامپزشکی توانست در بحث مبارزه و پیشگیری از  بیماری ها به جامعه‌ی هدف به صورت موثرتر خدمات رسانی کند.

وی با ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های دامپزشکی در یکسال گذشته و ارائه 80 درصد خدمات این اداره کل به صورت الکترونیکی اظهار کرد: در بحث بیماری های دام کانون ها بخصوص به شدت کاهش یافته و مورد خاصی وجود ندارد و هیچ کمبودی در بحث واکسن تب برفکی نداریم و با مکاتبه با فرمانداری ها درخواست استفاده از اعتبارات روستاهای بدون دهیاری به منظور واکسیناسیون دام های روستاهای کم برخوردار را داشتیم.

شانقی افزود: از سال 97 تا کنون در استان مرکزی علیرغم افزایش جوجه ریزی، موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مرغداری ها و طیور بومی مشاهده نشده است.

در ادامه مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی در مورد بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در 6 ماهه امسال اقدامات خوبی انجام شده و بیش از یک میلیون و 700 هزار راس دام سبک استان بر علیه بیماری مذکور واکسینه شدند.

شانقی گفت: همیشه حفظ سلامت مردم  و بهداشت عمومی جامعه دغدغه دامپزشکی بوده و با افتخار در این حوزه به مردم خدمت رسانی می کنیم.

وی تصریح کرد: دامپزشکی در حوزه نظارت بهداشتی بر فراورده های خام دامی و تامین بهداشت عمومی، وظایف خود را از واحدهای تولیدی پرورشی شروع و تا مراکز عرضه ادامه دارد و سلامت تولیدات از قبیل شیر، تخم مرغ، گوشت قرمز و سفید، ماهی و ... را تضمین میکند.

در ادامه آیت ا... دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک نیز با تبریک این ایام فرخنده و مبارک در خصوص فعالیت های دامپزشکی اظهار کرد: در جریان زحمات نیروهای دامپزشکی استان مرکزی هستم و از تلاش های شما و همکارانتان تشکر می نمایم و خواستار پیگیری تامین واکسن تب برفکی برای دامهای روستاهای محروم استان شد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 277778
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه