• 1401/02/20 - 12:26
  • تعداد بازدید : 35
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

طرح مبارزه با انگل‌های خارجی دام در استان مرکزی آغاز شد

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: طرح مبارزه با انگل‌های خارجی دام سنگین در این استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر مهدی جان‌محمدی افزود: طرح مبارزه با انگل‌های خارجی دام با هدف مقابله با بیماری‌ قابل انتقال بین انسان و دام تب خونریزی دهنده کنگو و همچنین آبله گاوی، تب سه روزه، زردی (تیلریوز)، کک و کنه در استان مرکزی آغاز و به مدت ۱۲ روز ادامه می یابد.

وی ادامه داد: یک هزار و ۲۰۷ لیتر سم برای سمپاشی بدن دام‌های سنگین استان مرکزی تامین و پیش بینی می‌شود با این میزان سم، حدود ۵۰ هزار دام سنگین علیه بیماری‌های مختلف سمپاشی شود.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ماندگاری این سم بر روی بدن دام به مدت هشت هفته بوده و در برابر انواع انگل‌ها ایمن می شود.

جان محمدی خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ لیتر سم نیز برای سمپاشی جایگاه دام‌های استان مرکزی توسط اداره کل دامپزشکی استان تامین شده و پیش بینی می شود ۱۲۰ میلیون متر مربع از جایگاه‌ دام‌های استان سمپاشی شود.

وی ادامه داد: اجرای طرح مبارزه با انگل‌های خارجی دام‌های سنگین با اولویت سمپاشی دام‌ها و جایگاه دام‌های مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته انجام می شود.

 

 

  • گروه خبری : شهرستان ها,اراک,آشتیان,تفرش,شازند,دلیجان,ساوه,فراهان,خنداب,خمین,کمیجان,زرندیه,محلات,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 285915
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه