• 1400/07/14 - 12:12
  • تعداد بازدید : 25
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با نماینده شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس دیدار کرد

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با نماینده شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان ساوه، دکتر محسن شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی به همراه دکتر داود سرمدی رییس اداره دامپزشکی شهرستان ساوه با حجت الاسلام و المسلمین سبزی نماینده مردم ساوه و زرندیه و عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی در این دیدار ضمن تبریک 14 مهر روز ملی دامپزشکی و نقش دامپزشکی در بهداشت دام و بهداشت عمومی و اقتصاد ( اشتغال، تولید، توسعه پایدار و ...) افزود: دامپزشکی در خط مقدم مقابله با بیماریهای مشترک و بیماریهای دامی  و نظارت بر فرآورده های خام دامی قرار دارد و حفظ سلامت مصرف کنندگان از وظایف مهم دامپزشکی است.

وی در ادامه ضمن تشکر از حمایت های حجت الاسلام سبزی، گزارش مختصری از فعالیت های دامپزشکی ارائه و تصریح کرد: لزوم نگاه ویژه نمایندگان مجلس به مقوله بهداشت عمومی و همچنین پیشگیری از بیماریهای مشترک مورد نیاز است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی کاهش کانونهای بیماری دام و کنترل بیماریهای دامی مهم مثل تب برفکی، واکسیناسیون به موقع و پوشش مناسب دام های سبک بر علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک، کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و کاهش مبتلایان انسانی تب مالت را از جمله دستاوردهای یک سال گذشته دامپزشکی استان مرکزی دانست.

شانقی ابراز امیدواری کرد: با پیگیری های صورت گرفته اعتبار لازم به منظور تامین واکسن تب برفکی برای روستاهای شهرستان از طریق فرمانداری و دهیاری ها و اصلاح  مواردی از مشکلات صدور پروانه های دامداری و مرغداری در اسرع وقت به نتیجه برسد.

در پایان حجت الاسلام و المسلمین سبزی از زحمات پرسنل اداره دامپزشکی ساوه در خصوص نظارت ها و پیشگیری از بیماریهای مشترک قدردانی و در خصوص لزوم توجه بیشتر به دامپزشکی و پیگیری مشکلات حوزه دامپزشکی مطالبی بیان کرد.

  • گروه خبری : اخبار اصلی,ساوه,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 277582
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه