• 1400/09/22 - 10:48
  • تعداد بازدید : 101
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
با حضور معاون امور تولیدات دامی جهادکشاورزی در شورای مدیران سازمان دامپزشکی رخ داد:

معارفه دکتر آقامیری بعنوان سرپرست سازمان دامپزشکی کشور و تکریم دکتر ماکنعلی

آیین معارفه و تکریم دکتر «سیدمحمد آقامیری» سرپرست جدید سازمان دامپزشکی کشور و دکتر «علی‌صفر ماکنعلی» رئیس سابق این سازمان با حضور دو مقام ارشد از وزارت جهادکشاورزی در شورای مدیران سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، ظهر امروز یکشنبه 21 آذر 1400 آیین معارفه و تکریم دکتر «سید محمد آقامیری» سرپرست جدید سازمان دامپزشکی کشور و دکتر «علی‌صفر ماکنعلی» رئیس سابق این سازمان با حضور 2 مقام ارشد وزارت جهادکشاورزی « حسین دماوندی‌نژاد» معاون امور تولیدات دامی جهادکشاورزی و «هوشنگ محمدی» مشاور وزیر و مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت جهادکشاورزی در شورای مدیران سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.
بنابراین گزارش، در ابتدا حجت‌الاسلام «سید اسماعیل حسینی‌مقدم» مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان دامپزشکی کشور با تشکر از تاثیرات مثبت حضور دکتر ماکنعلی در مدت حضورش در این مسئولیت، از تلاش‌های شبانه روزی وی در ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات رسانی دامپزشکی و نقش بی‌بدیل آن در سلامت و بهداشت دام و شهروندان تشکر کرد و افزود: در عین‌حال جای دارد تا حضور دکتر آقامیری به عنوان سرپرست جدید سازمان دامپزشکی کشور را خیرمقدم بگوییم و برای وی در ادامه راه مثبت گذشته و حتی بهتر از آن آرزوی توفیق کنیم.
وی با اشاره به تشکیل شورای امنیت غذایی در وزارت جهادکشاورزی، بر نقش سازمان دامپزشکی کشور در این شورا که از ماموریت‌های شاخص آن است تاکید کرد و حسن توجه رئیس سابق سازمان دامپزشکی کشور به امور رفاهی کارکنان دامپزشکی در کنار دستاوردهای حوزه حاکمیتی و تخصصی آن را نیز ستود.
دکتر «علی‌صفر ماکنعلی» رئیس سابق سازمان دامپزشکی کشور نیز در بخشی از آخرین اظهارات خود در این مسئولیت به عناوین برخی از اهم دستاوردهای گسترده و مهم سازمان دامپزشکی کشور در سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: مجموع عملکرد همکاران سازمان دامپزشکی کشور در این مدت به‌گونه‌ای بوده است که با وجود انواع مخاطرات بیماری‌های نوظهور و بازپدید فرامرزی و ... اما مخاطره جدی دامداری‌ها، مرغداری‌ها و پرورش‌دهندگان آبزیان کشور را تهدید نمی‌کند. 
دکتر ماکنعلی، منشاء خیر و برکات برای سازمان دامپزشکی
دکتر «حسین دماوندی‌نژاد» معاون امور تولیدات دامی جهادکشاورزی نیز میهمان ویژه در این آیین بود که در آن وی با ذکر خاطراتی از دوران همکاری خود با دکتر عباسعلی مطلبی چهره شناخته شده دامپزشکی کشور در استان آذربایجان غربی، دکتر ماکنعلی را نیز منشاء خیر و برکات زیادی برای سازمان دامپزشکی کشور و همکاران و بهره‌برداران ذی‌نفع برشمرد و افزود: کما اینکه هنوز بخاطر دارم که هنگام مراجعه دکتر ماکنعلی از فائو به ایران، دانش و تخصص بالای این صاحبنظر اجرایی کارآمدی‌های بسیاری را برای کشورمان به همراه داشته است.
وی با استناد به اینکه توانایی اجرایی و تحلیل‌های فنی دکتر ماکنعلی موجب بهره‌مندی وزارت جهادکشاورزی و سایر بهره برداران بخش شده است، اظهار امیدواری کرد تا نظام جمهوری اسلامی به ویژه وزارت جهادکشاورزی همچنان از ظرفیت‌های این مدیر با تخصص و با تجربه بهره مند شود.
دماوندی‌نژاد در تاکید بر اهمیت دستاوردهای دوران مدیریت رئیس سابق سازمان دامپزشکی کشور در این سازمان و اشاره به برخی مشکلات جدی دوران دفاع مقدس که انتقال کشتی‌های حامل نهاده‌ها به ایران با حملات هوایی دشمن دشواری خاصی داشته است، افزود: در این رابطه به استثنای آن مقطع زمانی، سخت‌ترین دوران مدیریتی در مجموعه جهادکشاورزی از جمله در سازمان دامپزشکی کشور از سال 98 به بعد بوده است که به جرات بتوان گفت که در هیچ سالی برای مدیریت این سازمان سخت‌تر از این مقطع زمانی نبوده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به دکتر آقامیری سرپرست جدید سازمان دامپزشکی کشور نیز بابت توفیقات در مسئولیت‌های کلان دولت در نهاد ریاست جمهوری و همچنین نظام دامپزشکی کشور و قائم مقامی «سازمان اقتصادی کوثر» که آثار ماندگار و ارزشمند در آن بجای گذاشته شده است تبریک گفت و افزود: به ویژه آنکه باید توجه داشت «سازمان اقتصادی کوثر»، در واقع مینیاتوری از مجموعه وزارت جهادکشاورزی بوده و این گواهی است برای اینکه دکتر آقامیری در سازمان دامپزشکی کشور نیز منشاء اثرات و برکات ارزنده ای خواهد بود.
دماوندی‌نژاد با بیان اینکه تمام ظرفیت معاونت امور تولیدات دامی جهادکشاورزی در دوران مدیریت وی در اختیار سازمان دامپزشکی است اعلام کرد: در این رابطه هماهنگی کاملی بین این معاونت و سازمان دامپزشکی کشور با رعایت ملاحظات بهداشتی و پیشگیرانه مدنظر این سازمان وجود خواهد داشت.
افتخار دکتر آقامیری به خدمت برای خانواده دامپزشکی و بخش خصوصی 
دکتر آقامیری سرپرست جدید سازمان دامپزشکی کشور نیز به عنوان سخنران پایانی این مراسم، ضمن تشکر از ابراز محبت حاضرین در جلسه و همچنین شنوندگان در وبینار و پخش زنده این مراسم که از طریق سایت «آپارات» در حال پخش بود افزود: قطعا خدمت به مردم و بخش خصوصی در دامپزشکی، افتخاری بزرگ برای اینجانب است.
وی با بیان اینکه «سیاست» مدیران در سازمان دامپزشکی کشور باید اخلاقی باشد، نه اینکه «اخلاق سیاسی» باشد اظهار امیدواری کرد تا با نگاه مثبت تمام همکاران سازمان دامپزشکی کشور و مدیران ادارات کل استان‌ها و دست اندرکاران بخش خصوصی، همیّت تمام همکاران این سازمان معطوف به خدمت بیشتر و موثرتر به مردم گردد.
آقامیری در جمع‌بندی سخنان مختصرش برخلاف رویه پیشین مبنی بر حضور مدیران میانی و کارکنان برای اعلام تبریک و خیرمقدم به روسای سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: «شخصا برای دیدار با تک تک همکاران سازمان دامپزشکی کشور به اتاق‌های محل کار آنها مراجعه خواهم کرد.»
لازم به ذکر است در پایان این مراسم ضمن اهدای حکم دکتر آقامیری از سوی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی، با اهدای هدایایی به رسم یادبود از زحمات دکتر ماکنعلی رئیس سابق سازمان دامپزشکی کشور نیز تقدیر شد.
  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 279895
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه