• 1401/02/21 - 11:42
  • تعداد بازدید : 26
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نشست مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با سرپرست فرمانداری شهرستان خمین

نشست مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خمین با سرپرست فرمانداری این شهرستان در محل دفتر فرماندار برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان خمین، در این نشست دکتر محسن شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی به همراه دکتر محمدرضا جوانمرد رییس و نعمت الله رضایی معاون اداره دامپزشکی شهرستان خمین با دکتر کمانکش فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی در این دیدار به ارائه گزارش فعالیت های دامپزشکی در مورد طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان پرداخت.

وی در ادامه در گزارشی اقدامات صورت گرفته توسط اداره دامپزشکی شهرستان خمین در طی سال ۱۴۰۰ در خصوص واکسیناسیون دامها که باعث کاهش چشمگیر کانون های بیماری شده و میزان فعالیت واحدهای پرورش  طیور و آبزیان و ... شهرستان را ارائه کرد.

در این دیدار در خصوص لزوم اتخاذ تمهیدات لازم در راستای پیشگیری از وقوع بیماریهای قابل انتقال بین انسان و دام بخصوص تب کریمه کنگو (CCHF )، تب مالت، سل و... و لزوم پیشگیری از شیوع بیمارهای دام و طیور  از قبیل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، تب برفکی، لمپی اسکین و ... و طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان و بازدید از واحدهای تولید و عرضه فرآورده های خام دامی بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم گردید.

در ادامه مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی به اتفاق رئیس و معاون اداره دامپزشکی با مهندس متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری خمین درخصوص پیگیری تخصیص اعتبار برای تعمیر، تجهیز و بهسازی ساختمان و آزمایشگاه دامپزشکی شهرستان و جمع آوری کود مرغداری ها دیدار و گفتگو کرد.

دکتر محسن شانقی در ادامه سفر، در دیدار با مهندس احمدی سرپرست شهرداری خمین در خصوص اهمیت بهداشتی کشتار دام در کشتارگاه و ساماندهی و تجهیز کشتارگاه دام مواردی را مطرح کرد و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

  • گروه خبری : خمین,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 285961
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه