• 1401/01/31 - 14:18
  • تعداد بازدید : 24
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

هفت هزار و ۷۸۰ بازدید از مراکز تحت نظارت دامپزشکی استان مرکزی انجام شد

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: هفت هزار و ۷۸۰ بازدید از ابتدای طرح تشدید کنترل و نظارت‌های بهداشتی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان تا کنون از واحدهای تحت نظارت اداره کل دامپزشکی این استان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی افزود: ۳۶۴ مورد موارد غیربهداشتی در بازدید از واحدهای تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی در استان مرکزی مشاهده و ۸۵ تن فرآورده خام دامی ضبط موقت شد.

وی ادامه داد: ۶۱ مورد نمونه برداری نیز در این بازدیدها از واحدهای تحت نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی انجام و تعداد ۴۷ پرونده به مراجع قضایی ارجاء شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در طی این نظارت ها هفت هزار و ۸۳۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی کشف، که نیز با حکم مقام قضایی معدوم سازی شد.

شانقی یادآور شد: طرح تشدید کنترل و نظارت‌های بهداشتی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان از چهاردهم اسفندماه در استان مرکزی آغاز و از ابتدای این طرح تاکنون ۲۸ هزار و ۸۲۷ راس دام سبک در کشتارگاه‌های دام این استان کشتار شد.

وی افزود: ۵۴۵ هزار کیلوگرم گوشت قرمز با کشتار این دام‌ها در کشتارگاه‌های دام استان مرکزی استحصال شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: چهار هزار و ۱۵۸ راس دام سنگین نیز در این مدت در کشتارگاه‌های دام این استان کشتار و یک هزار و ۳۰ تن گوشت قرمز از کشتار این دام‌ها در کشتارگاه‌های استان استحصال شد.

شانقی گفت: سه میلیون و ۲۹۰ هزار قطعه طیور نیز در این مدت در کشتارگاه‌های صنعتی طیور استان مرکزی کشتار و ۶ هزار و ۳۸۵ تن گوشت سفید در این کشتارگاه‌ها تولید شد.

وی افزود: ۱۲ تن لاشه با نظارت بازرسان اداره کل دامپزشکی استان مرکزی در کشتارگاه‌های طیور استان به دلیل لاغری، بیماری‌های انگلی و عفونی ضبط و معدوم شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۵۵ تن طیور غیرقابل مصرف نیز در این مدت در کشتارگاه‌های طیور این استان از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی به شهروندان محترم توصیه کرد: در هنگام خرید فرآورده های خام دامی به برچسب مشخصات(تاریخ تولید و انقضاء) و مهر دامپزشکی دقت نمایند و هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌رسانی ۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی جهت پیگیری کارشناسان دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 285296
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه