• 1399/12/26 - 09:03
  • تعداد بازدید : 14
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

واحدهای طیور استان مرکزی مقابل آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان ایمن‌ شدند

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی، واکسیناسیون طیور علیه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را از جمله راه‌های مقابله با این بیماری عنوان کرد و گفت: ۱۰۰ درصد واحدهای مرغ تخم‌گذار، پرورش بوقلمون و پرورش مرغ مادر استان امسال علیه این بیماری ایمن سازی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی افزود: سه میلیون و ۸۳۹ هزار قطعه طیور از ابتدای سال جاری تاکنون در واحدهای مرغ تخم‌گذار، پرورش بوقلمون و مرغ مادر واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان دریافت کردند.

وی اظهار داشت: ۹۰ کانون بیماری واگیر و غیر واگیر از جمله برونشیت، نیوکاسل و آنفلوآنزای غیر حاد امسال در این استان مشاهده شد که این تعداد به دلیل افزایش پایش‌ها و مراقبت‌ها اداره‌کل دامپزشکی استان مرکزی از واحدهای صنعتی، سنتی، تالاب‌ها و آبگیرها برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود هشت درصد افزایش یافته‌ است.

وی ادامه داد: هشت هزار و ۱۱۴ مورد بازدید از ابتدای سال جاری تاکنون از واحدهای فعال صنعتی، طیور روستایی، مراکز عرضه پرندگان، حیات وحش، تالاب‌ها و آبگیرهای استان مرکزی انجام شد و ۹ هزار و ۸۴۰ مورد نمونه‌برداری و آزمایش در پی این بازدیدها انجام گرفت ولی هیچ موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی و روستایی استان مشاهده نشد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با یادآوری مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در بین پرندگان مهاجر تالاب میقان اراک گفت: این تالاب نیز ۲۰ بهمن ماه تاکنون از وجود این بیماری پاک شده ‌است.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272435
کلمات کلیدی
farahani عبداله فراهانی

farahani عبداله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید