• 1400/10/19 - 12:12
  • تعداد بازدید : 17
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر کل دامپزشکی:

۱۰۰ تن پودر گوشت در استان مرکزی تولید شد

مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۱۰۰ تن پودر گوشت امسال از ضایعات فرآورده‌های طیور در این استان تولید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی افزود: ۱۷ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۲۵۱  قطعه طیور گوشتی امسال در کشتارگاه‌های استان مرکزی کشتار و ۳۷ هزار و ۶۷۸ تن گوشت سفید از آن‌ها استحصال شده‌ است.

وی ادامه داد: ۲۷۳ هزار و ۲۴۱ قطعه طیور به‌دلیل لاغری و پرخونی در کشتارگاه های طیور استان مرکزی در این مدت از چرخه مصارف انسانی خارج و برای استفاده در کارخانجات خوراک دام‌ به پودر گوشت تبدیل شد.

مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۲۲۰ هزار و ۸۲۰ راس گاو، گوسفند و بز نیز امسال در کشتارگاه‌های استان مرکزی کشتار شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۷ درصد افزایش یافته‌ است.

شانقی افزود: ۹ هزار و ۸۲۰ تن گوشت قرمز با کشتار این دام‌ها در کشتارگاه‌های استان مرکزی استحصال شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۷ درصد افزایش داشته‌ است.

وی گفت: ۸۰۳ لاشه دام سبک و سنگین در بازرسی بهداشتی در کشتارگاه‌های دام استان به‌ دلیل بیماری‌های انگلی و ضایعات مرضی ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج شده‌ است.

وی به شهروندان محترم توصیه کرد: در هنگام خرید فرآورده های خام دامی به برچسب مشخصات(تاریخ تولید و انقضاء) و مهر دامپزشکی دقت نمایند و هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌رسانی ۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی جهت پیگیری کارشناسان دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 280633
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه