• 1400/01/05 - 12:30
  • تعداد بازدید : 16
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی:

۲۴۷ میلیون دز واکسن برای ایمن‌سازی طیور استان مرکزی مصرف شد

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۲۴۷ میلیون دز واکسن برای ایمن‌سازی طیور علیه بیماری‌های مختلف، امسال در مرغداری‌های استان مصرف شد که این امر نقش موثری در سلامت مواد غذایی و کاهش زیان تولیدکنندگان داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی افزود: طیور استان مرکزی در مقابل بیماری‌های واگیردار از جمله برونشیت، آنفلوآنزا، نیوکاسل و گامبورو واکسینه شدند.

وی میزان واکسن‌های استفاده شده برای مقابله با بیماری طیور را حدود هفت برابر جوجه‌ریزی‌های انجام شده در استان مرکزی عنوان کرد و اظهار داشت: این امر با توجه چندین نوبت واکسیناسیون برای مقابله با برخی از بیماری‌ها انجام شده است.

شانقی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به طولانی بودن دوره پرورش مرغ‌های مادر و تخم‌گذار، برای مقابله با بیماری‌های طیور واکسیناسیون در این واحدها در چند نوبت انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: ۳۱ میلیون و ۸۳۵ هزار قطعه جوجه‌ریزی امسال در واحدهای مرغداری مرغ گوشتی، تخم‌گذار و مادر این استان انجام شد که دامپزشکی نظارت لازم را در خصوص حفظ بهداشت انجام داد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 60 درصد گوشت مرغ تولید شده در استان مرکزی مصرف و بقیه به سایر استان‌های کشور ارسال می‌شود.

  • گروه خبری : اخبار اصلی,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272610
کلمات کلیدی
farahani عبداله فراهانی

farahani عبداله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید