• 1400/04/29 - 11:56
  • تعداد بازدید : 131
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آماده باش دامپزشکی برای عید سعید قربان در ساوه

رئیس دامپزشکی ساوه از اجرای طرح تشدید نظارت های بهداشتی و شرعی بر سلامت دام های قربانی در روز عید سعید قربان در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان ساوه، دکتر سرمدی با اشاره به انجام سنت حسنه قربانی در روز عید قربان، گفت: نظارت بهداشتی و شرعی بر کشتار دام در این شهرستان توسط بازرسین بهداشتی و شرعی با ساماندهی  اکیپ های ثابت و سیار انجام می شود.

وی گفت: به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان  گوشت قربانی و تأمین  بهداشت عمومی، اداره دامپزشکی ساوه با هماهنگی های بعمل آمده با نهادهای اجرایی و با به کار گیری نیروی فنی اعم از دامپزشک، بازرس گوشت و ناظر ذبح شرعی در قالب اکیپ نظارتی و بازرسی شرعی و بهداشتی دامپزشکی آماده پذیرش دامهای نذری و قربانی جهت نظارت بر ذبح آنها با رعایت اصول فنی، بهداشتی و شرعی در روز عیدسعید قربان بطور رایگان است.                   

وی افزود: با توجه به اینکه در روز عید قربان عده ای اقدام به کشتار و فروش دام  در برخی نقاط شهر می نمایند، لذا توصیه می شود شهروندان گرامی دام های قربانی خود را ترجیحاً در کشتارگاه دامی شهرستان و یا در محل های تعیین شده از طرف شهرداریها و مشاوره با مامورین دامپزشکی ذبح نمایند . بدیهی است اکیپ های سیار کنترل بهداشتی شبکه های دامپزشکی با عوامل کشتار دام و عرضه و فروش گوشت در خارج از مراکز عرضه مجاز(قصابی ها) در روز عید قربان برخورد قانونی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: شماره های تماس اداره دامپزشکی ساوه ۰۸۶۴۲۲۴۸۱۶۱و ۰۸۶۴۲۲۴۹۹۷۰و تلفن کشتارگاه دام ۰۸۶۴۲۴۲۷۱۹۰ در روز عید قربان آماده ارائه هرگونه راهنمائی و پاسخگویی به سوالات شهروندان است.

 

 

 

 

  • گروه خبری : ساوه
  • کد خبر : 275782
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه