• 1400/07/19 - 10:52
  • تعداد بازدید : 8
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
عملکرد یکساله دامپزشکی ساوه؛

بیش از ۱۲ میلیون کیلوگرم مرغ در ساوه توزیع شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ساوه گفت: در یکسال اخیر ۱۲ میلیون و ۶۲۷ هزار کیلوگرم گوشت مرغ در شهرستان توزیع شد که محصول کشتار چهار میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه مرغ در کشتارگاهها است.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان ساوه، دکتر داوود سرمدی به مناسبت هفته ملی دامپزشکی و با ارائه آماری از عملکرد یکسال اخیر (از مهر 99 تا پایان ماه مهر امسال) گفت: در مدت مذکور بیش از چهار میلیون و ۸۱۶ هزار قطعه جوجه ریزی مرغ گوشتی و ۶۵۸ هزار و ۲۰۰ قطعه جوجه ریزی پولت و تخمگذار در سطح شهرستان انجام شد.

وی بیان کرد: در مدت یاد شده و براساس آمارها، ۱۸ هزار و ۶۲۳ کیلوگرم گوشت مرغ فاسد در شهرستان ساوه توقیف و معدوم سازی شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ساوه ادامه داد: میزان لاشه استحصالی از کشتار ۳۵ هزار و ۴۵۴ راس دام سبک و سنگین، بیش از یک میلیون و ۹۷۷ هزار کیلوگرم بوده که پس از بازرسی کارشناسان دامپزشکی در سطح شهرستان توزیع شد.

وی بیان کرد: در مدت یک سال گذشته بیش از هفت هزار و ۳۸۰ مورد بازدید از فرآورده‌های خام دامی در سطح شهرستان انجام شده که در ۲۲۵ مورد به متخلفان عرضه فرآورده‌های گوشتی تذکر داده شده است و ۹۲ مورد نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرمدی با اشاره به ضرورت توجه به سلامت دام و پیشگیری از بروز بیماری‌های مشترک انسان و دام، عنوان کرد: برای مقابله با بیماری شاربن در مدت یک سال اخیر ۲۸ هزار و ۷۷۰ راس دام سبک و سنگین در شهرستان واکسینه شدند.

وی گفت: واکسیناسیون بروسلوز برای بیش از ۴۱ هزار و ۳۲۰ راس دام سبک و سنگین، تست سل از چهار هزار و ۹۹۰ راس دام و همچنین تست مائین از ۲۶۱ راس اسب از دیگر اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی ساوه علیه بیماری‌های مشترک انسان و دام به شمار می‌رود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ساوه عنوان کرد: تب برفکی از بیماری‌های شایع دامی است که در یک سال گذشته ۲۲۳ هزار راس دام سبک و سنگین در سطح شهرستان علیه این بیماری واکسینه شدند و کار واکسیناسیون در راستای مقابله با بیماری آگالاکسی نیز برای بیش از ۱۱۱ هزار ۴۶۰ راس گوسفند انجام شد.

به گفته سرمدی،  ۶۴ هزار راس دام سنگین شهرستان ساوه برای ایمنی در برابر بیماری لمپی اسکین و ۲ هزار و ۶۵۰ هزار راس دیگر هم در راستای مقابله با بیماری تیلریوز واکسینه شدند.

  • گروه خبری : ساوه
  • کد خبر : 277814
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه