• 1400/10/13 - 13:52
  • تعداد بازدید : 17
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

هفت هزار و ۷۲۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در اراک کشف شد

رئیس اداره دامپزشکی اراک گفت: هفت هزار و ۷۲۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی امسال در این شهرستان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان اراک، دکتر ابوالفضل حمزه لوئیان افزود: این فرآورده‌ها در جریان ۲۸ هزار و ۱۲۳ مورد بازدید از مراکر تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی شهرستان اراک کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی ادامه داد: ۲۹۶ مورد آزمایش در این بازدیدها از مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآوده‌های خام دامی توسط اداره دامپزشکی شهرستان اراک انجام و ۲۷ پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد.

رئیس اداره دامپزشکی اراک گفت: ۲ واحد شامل یک واحد تولیدی و یک واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح شهر اراک به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی مهر و موم شد.

وی به شهروندان محترم توصیه کرد: در هنگام خرید فرآورده های خام دامی به برچسب مشخصات(تاریخ تولید و انقضاء) و مهر دامپزشکی دقت نمایند و هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌رسانی ۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی جهت پیگیری کارشناسان دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

  • گروه خبری : اراک
  • کد خبر : 280490
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه