• 1400/10/06 - 13:44
  • تعداد بازدید : 18
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

۱۰۴ هزار راس دام در کشتارگاه‌های اراک کشتار شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اراک گفت: ۱۰۴ هزار راس دام سبک و سنگین از ابتدای سال جاری تاکنون در کشتارگاه‌های این شهرستان کشتار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان اراک، دکتر ابوالفضل حمزه لوئیان افزود: ۴۹ هزار و ۱۳۳ راس گوسفند و بره در این مدت در کشتارگاه‌های دام شهرستان اراک کشتار و ۲۱۲ راس دام به دلیل لاغری و بیماری معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی ادامه داد: ۱۰ هزار و ۷۷۷ راس گاو و گوساله و ۴۴ هزار و ۱۲۲ راس بز و بزغاله نیز در این مدت در کشتارگاه‌های شهرستان اراک کشتار شد که ۱۹۵ راس دام سنگین و ۴۲ راس بز و بزغاله به دلیل بیماری در کشتارگاه‌های این شهرستان معدوم شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اراک گفت: چهار هزار و ۲۳۱ تن گوشت قرمز با کشتار این دام‌ها در کشتارگاه‌های این شهرستان استحصال و به بازار عرضه شد.

حمزه لوئیان خاطرنشان کرد: ۲ میلیون و ۳۰۸ هزار و ۱۱۲ قطعه طیور، امسال در کشتارگاه‌های شهرستان اراک کشتار که ۳۰ هزار و ۲۳۹ قطعه طیور به دلیل بیماری از چرخه مصرف خارج شده‌ است.

وی افزود: چهار هزار و ۵۵۶ تن گوشت سفید با کشتار این طیور در کشتارگاه‌های اراک تولید و بازار عرضه شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اراک به شهروندان توصیه کرد: در هنگام خرید فرآورده‌های خام دامی به برچسب مشخصات (تاریخ تولید و انقضا) و مهر دامپزشکی توجه داشته و هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌رسانی ۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

  • گروه خبری : اراک
  • کد خبر : 280270
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه