• 1401/06/08 - 12:14
  • تعداد بازدید : 167
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

۱۹۴ هزار و ۳۵۰ راس دام در شهرستان شازند علیه بیماری‌های دامی و مشترک ایمن سازی شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شازند گفت: ۱۹۴ هزار و ۳۵۰ راس دام سبک و سنگین این شهرستان امسال علیه بیماری‌های دامی و مشترک بین انسان و دام ایمن سازی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان شازند، دکتر رضا معینی‌مقدم افزود: این دام‌ها علیه بیماری‌های مختلف از جمله تب مالت، شاربن، هاری و تب برفکی ایمن سازی شدند.

وی ادامه داد: تست سل نیز در این مدت بر روی ۳۵۳ راس دام سنگین برای شناسایی دام راکتور مثبت این بیماری انجام شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شازند خاطرنشان کرد: تست بروسلوز نیز در این مدت بر روی ۲۸۶ راس دام و تست مشمشه بر روی سه راس اسب مشکوک به این بیماری انجام شد که از نظر مخزن بیماری منفی بود.

معینی مقدم گفت: ۲ هزار و ۳۸۴ مورد بازرسـی از واحد های تولید، نگهداری و عرضه فراورده های خام دامی در این مدت انجام و ۴۳ هزار و ۲۶۹ کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی شامل گوشت قرمز، مرغ، آلایش خوراکی و غیر خوراکی کشف و معدوم سازی شد.

وی ادامه داد: هفت فقره پرونده تخلف بهداشتی و سه فقره پرونده کشتار غیر مجاز دام و معرفی در این بازدیدها به مراجع قضایی معرفی شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شازند خاطرنشان کرد: مجوز بهداشتی یک میلیون و ۳۴۱ هزار و ۸۴۵ قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مجوز ۴۸۰ هزار قطعه تخم چشم زده ماهی قزل آلا در این مدت توسط اداره دامپزشکی این شهرستان صادر شد.

  • گروه خبری : شازند
  • کد خبر : 289925
کلمات کلیدی
روابط عمومی  استان مرکزی

روابط عمومی استان مرکزی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه