• 1401/08/16 - 11:42
  • تعداد بازدید : 85
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری مراسم تکریم و معارفه رییس اداره دامپزشکی شهرستان تفرش

آئین تکریم و معارفه رییس جدید اداره دامپزشکی شهرستان تفرش در محل دفتر فرمانداری تفرش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، این مراسم با حضور محمدرضا رضایی فرماندار تفرش، دکتر محمد فتاحی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی و مشهدی مشاور نماینده مردم شریف شهرستانهای تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شوری اسلامی در فرمانداری تفرش برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فرماندار شهرستان تفرش به شرایط ویژه شهرستان در بحث دامداری و کشاورزی اشاره کرد و افزود: دامپزشکی نقش مهمی در تامین بهداشت دام و انسان و پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام دارد و در مبارزه با بیماری های مذکور مجموعه دامپزشکی شهرستان تفرش عملکرد خوبی داشته است.

دکتر محمد فتاحی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی در آیین تکریم و معارفه رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تفرش به وظایف دامپزشکی و پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام پرداخت و افزود: واکسیناسیون دام از قبیل تب مالت منجر به کاهش مبتلایان انسانی در جامعه و تب برفکی باعث کاهش خسارت‌های اقتصادی در دام می شود.

وی در ادامه به تشریح فعالیت های دامپزشکی پرداخت  و تصریح کرد: به غیر از مبارزه با بیماری های مشترک که درصد قابل توجهی از فعالیتهای دامپزشکی را به خود اختصاص می دهد، تامین سلامت مواد غذایی با منشا دامی نیز که نقش موثری در سلامت و اقتصاد جامعه ایفا می کند برعهده این دستگاه است.

دکتر محمد فتاحی بخش مهمی از سلامت جامعه انسانی را مدیون تلاش های دامپزشکی در زمینه مبارزه با بیماریها دانست و اظهار کرد: ارتقای سطح بهداشتی، تأمین بهداشت دام  و نظارت بر تولید فرآورده های خام دامی سالم از وظایف دامپزشکی است.

وی در پایان با تقدیر از حمایت‌های فرمانداری تفرش، خواستار تشکیل ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح شهرستان شد و به برنامه های سازمان دامپزشکی کشور از قبیل جهاد دامپزشکی، برخورد با کشتار غیرمجاز، ارتقا کیفیت بهداشتی شیر خام و ریشه کنی 5 بیماری دامی در سطح کشور پرداخت.

در این آئین از زحمات و تلاشهای محمدرضا معظمی گودرزی تقدیر و دکتر رضا رضایی بعنوان رییس اداره دامپزشکی شهرستان تفرش منصوب شد.

  • گروه خبری : تفرش,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 292184
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه