• 1401/08/18 - 09:30
  • تعداد بازدید : 214
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بیش از ۲ میلیون قطعه طیور در کشتارگاه‌های خمین ذبح شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خمین گفت: ۲ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۷۳۹ قطعه طیور از ابتدای سال جاری تاکنون در کشتارگاه‌های این شهرستان ذبح و لاشه‌های سالم و بهداشتی وارد بازار مصرف شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان خمین، دکتر محمدرضا جوانمرد افزود: از این تعداد طیور کشتار شده در این شهرستان مقدار پنج هزار و ۵۴۰ تن گوشت استحصال شده است و مقدار ۱۲۳ تن طیور کشتار شده نیز به دلیل موارد غیربهداشتی از ورود به چرخه مصرف حذف شد.

وی عنوان کرد: ۱۱ هزار و ۹۳۰ راس دام سبک و سنگین امسال در این شهرستان کشتار و یک هزار و ۵۱۶ کیلوگرم گوشت استحصال شده است.

اداره دامپزشکی شهرستان خمین گفت: یک هزار و ۱۶۰ کیلوگرم گوشت فاسد و غیر بهداشتی نیز در این بازه زمانی کشف و ضبط شده است.

جوانمرد ادامه داد: اکیپ‌های بهداشتی دامپزشکی شهرستان خمین به صورت مستمر بر مراکز تهیه، تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح این شهرستان نظارت کامل دارند.

وی، از مصرف کنندگان خواست، مواد پروتئینی با منشاء دامی از قبیل گوشت قرمز، گوشت سفید، ماهی، تخم مرغ، عسل و دیگر فرآورده‌ها را از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی خریداری کنند.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان خمین به شهروندان محترم توصیه کرد: در هنگام خرید فرآورده های خام دامی به برچسب مشخصات(تاریخ تولید و انقضاء) و مهر دامپزشکی دقت نمایند و هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌رسانی ۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی جهت پیگیری کارشناسان دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

  • گروه خبری : خمین
  • کد خبر : 292241
کلمات کلیدی
روابط عمومی  استان مرکزی

روابط عمومی استان مرکزی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه