• 1401/06/24 - 10:39
  • تعداد بازدید : 59
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

سفر سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به شهرستان خمین

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی در سفر به شهرستان خمین با امام جمعه، نمایمده مجلس و فرماندار این شهرستان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان خمین، نشست دکتر محمد فتاحی سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی و دکتر جوانمرد رئیس و نعمت الله رضایی معاون اداره دامپزشکی شهرستان خمین با مهندس حمید کمانکش فرماندار شهرستان خمین در دفتر فرمانداری برگزار شد.

در این نشست در خصوص لزوم ساماندهی و بازدید و بازرسی کشتارگاه های دام و طیور خمین، لزوم تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی از مراکز تحت نظارت از قبیل واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی و لبنی و پایش سلامت محصولات دامی و نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی جامعه و شهروندان بحث و تبادل نظر شد.

دکتر محمد فتاحی سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش مختصری از عملکرد این اداره کل از ابتدای سال جاری تا کنون در حوزه های مختلف از قبیل بیماری های دامی و قابل انتقال بین انسان و دام، واکسیناسیون دام و طیور و نظارت بر مراکز تحت نظارت اظهار کرد: پیگیری و ساماندهی کشتارگاه دام و اهمیت دادن شهرداری به هزینه کرد در کشتارگاه و اهمیت دادن به مسایل بهداشتی از اولویت های دامپزشکی در شهرستان خمین است

در ادامه این سفر سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به همراه دکتر جوانمرد رئیس و نعمت الله رضایی معاون اداره دامپزشکی شهرستان خمین با علیرضا نظری نماینده مردم شریف شهرستان خمین در مجلس شورای اسلامی در خصوص مسائل و مشکلات حوزه دامپزشکی در دفتر نماینده مجلس دیدار و گفتگو کرد.

نظری در این جلسه ضمن تبریک انتصاب دکتر فتاحی از زحمات مجموعه دامپزشکی استان و شهرستان در جهت کنترل و پیشگیری بیماری های قابل انتقال بین انسان و دام و بیماری های دامی تقدیر و بیان کرد: بخشی از سلامت و امنیت غذایی جامعه مرهون تلاش‌ در مجموعه دامپزشکی می باشد و اگر تلاش و زحمات  این عزیزان نبود خسارت در بهداشت و درمان جبران ناپذیر خواهد بود.

دکتر فتاحی سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت های بی دریغ دکتر نظری از مجموعه دامپزشکی استان ابراز امیدواری کرد به منظور تبادل اطلاعات و استفاده از رهنمودها دیدار با نمایندگان مجلس بیشتر از گذشته صورت پذیرد.

دکتر فتاحی همچنین در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین میرصادقی امام جمعه شهرستان خمین خواستار در اختیار قراردادن تریبون نماز جمعه به منظور بیان مسائل بهداشتی و بالا بردن سطح اگاهی و بهداشت عمومی جامعه و ذبح شرعی دام شد.

این جلسه که در دفتر امام جمعه برگزار شد امام جمعه شهرستان خمین بر رعایت مسائل ذبح شرعی تاکید کرد.

در پایان دکتر محمد فتاحی  با حضور در اداره دامپزشکی شهرستان خمین با همکاران تشکیل جلسه داد و به مشکلات همکاران رسیدگی کرد.

 

 

 

  • گروه خبری : خمین,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290491
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه