• 1401/06/12 - 11:12
  • تعداد بازدید : 41
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

هشت میلیون و ۱۴۰ هزار راس دام در استان مرکزی ایمن سازی شد

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: هشت میلیون و ۱۴۰ هزار راس دام در یک‌ سال گذشته در این استان علیه بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام ایمن سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محمد فتاحی افزود: واکسیناسیون دام‌های استان مرکزی در این مدت علیه بیماری مختلف نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۱ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: ۳۶ میلیون و ۲۸۰ هزار قطعه جوجه ریزی در این مدت در واحدهای مرغ گوشتی، تخمگذار و بوقلمون استان مرکزی انجام شد.

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۶۴ هزار تن گوشت سفید و قرمز برای تضمین سلامت فرآورده‌های خام دامی در جامعه توسط بازرسان اداره کل دامپزشکی استان مورد بازرسی قرار گرفت.

فتاحی از افزایش ۱۰۰ درصدی فرآورده‌های خام دامی در دولت سیزدهم نسبت به سال قبل از آن خبرداد و گفت: ۲۶ هزار تن پودر گوشت، چهار هزار و ۱۰۰ تن خوراک و مکمل آبزیان و ۳۹۶ تن آلایش مرغی در این مدت با نظارت اداره کل دامپزشکی این استان به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن روند افزایشی داشته‌ است.

وی ادامه داد: ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه طیور در این مدت علیه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی ایمن سازی شد که با واکسیناسیون و انجام اقدامات بهداشتی موردی از این بیماری در استان مشاهده نشده‌ است.

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۵۴ هزار و ۵۰۰ فقره مجوز حمل بهداشتی فرآورده‌های خام دامی به خارج و داخل استان در این مدت توسط این اداره کل صادر شد.

فتاحی افزود: ۲۴۰ فقره گواهی بهداشتی نیز برای صادرات محصولات خام دامی به خارج از کشور در این مدت توسط اداره کل دامپزشکی استان مرکزی صادر شد.

وی اظهار داشت: در راستای تسهیل در خدمت رسانی به دامپروران شهرستان فراهان، یک واحد داروخانه و مرکز درمانی دام در روستای شیرین آباد این شهرستان همزمان با هفته دولت به بهره برداری رسید.

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای بهره‌برداری از این طرح‌ها هزینه شده و ۹ میلیارد ریال منابع مالی نیز برای تجهیز این مراکز نیاز است.

فتاحی افزود: ۹۱ هزار و ۱۴۳ مورد آزمایش شناسایی بیماری‌های قابل انتقال به انسان و بیماری‌های دامی در دولت سیزدهم در آزمایشگاه مرجع اداره کل دامپزشکی استان مرکزی انجام شد.

  • گروه خبری : شهرستان ها,اراک,آشتیان,تفرش,شازند,دلیجان,ساوه,فراهان,خنداب,خمین,کمیجان,زرندیه,محلات,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290048
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه