• 1401/08/26 - 08:29
  • تعداد بازدید : 32
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

۲۹ هزار راس دام در شهرستان شازند علیه بیماری تب مالت ایمن سازی شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شازند گفت: ۲۹ هزار راس دام سبک(بره و بزغاله) و سنگین این شهرستان امسال علیه بیماری تب مالت ایمن سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان شازند، دکتر رضا معینی مقدم افزود: خونگیری و انجام آزمایش شناسایی بیماری تب مالت بر روی ۷۸۰ راس دام سنگین برای مقابله با بیماری تب برفکی در دامداری های صنعتی و سنتی، روستایی، ضد عفونی ۱۵ هزار متر مربع جایگاه دام، مراکز نگهداری و پرورش دام و دامداری‌ها از دیگر اقدامات اداره دامپزشکی شازند برای مقابله با بیماری تب مالت در این شهرستان‌ است.

وی ادامه داد: انجام مایه کوبی در دام ها، شناسایی موارد بیماری در کانون های دامی آلوده به بیماری نقش مهمی در کاهش بروز بیماری تب مالت به ویژه در موارد انسانی به همراه دارد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شازند خاطرنشان کرد:  بیماری تب مالت از جمله بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام به شمار می رود که عامل این بیماری باکتری بروسلا است.

معینی مقدم گفت: بیماری تب مالت سقط جنین در دام، کاهش تولید شیر، عقیمی و نازایی دام های مبتلا را به همراه داشته و از طریق مصرف لبنیات آلوده و همچنین آلایش خوراکی دام آلوده و تماس مستقیم با حیوان آلوده به انسان منتقل می شود.

  • گروه خبری : شازند
  • کد خبر : 294494
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه