• 1401/06/22 - 11:07
  • تعداد بازدید : 30
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

۲ هزار و ۶۱۰ کیلوگرم فرآورده خام دام و طیور غیربهداشتی در اراک کشف شد

رئیس اداره دامپزشکی اراک گفت: ۲ هزار و ۶۱۰ کیلوگرم فرآورده خام دام و طیور غیربهداشتی در هفته جاری در این شهرستان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان اراک، ابوالفضل حمزه لوئیان افزود: ۹۰۰ کیلوگرم قطعات مرغ منجمد تاریخ گذشته در این مدت از واحدهای تحت نظارت دامپزشکی شهرستان اراک کشف، نمونه برداری و پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.

وی ادامه داد: ۴۵۰ کیلوگرم گوشت قرمز تاریخ گذشته و ۶۰ کیلوگرم گوشت قرمز فاقد هویت و دارای انجماد غیر اصولی نیز از واحدهای تحت نظارت توقیف و پرونده آن به مراجع قضایی ارسال شد.

رئیس اداره دامپزشکی اراک خاطرنشان کرد: یک هزار و ۲۰۰ کیلوگرم ماهی قزل آلای تلف شده فاقد مجوز نیز که برای بسته بندی به مرکز بسته بندی ارسال شده بود توسط نیروهای دامپزشکی توقیف و به مراجع قضایی ارسال شد.

حمزه لوئیان گفت: این میزان ماهی تلف شده با هماهنگی مسئول این واحد توقیف و از مصرف انسانی خارج شد.

وی به شهروندان محترم توصیه کرد: در هنگام خرید فرآورده های خام دامی به برچسب مشخصات(تاریخ تولید و انقضاء) و مهر دامپزشکی دقت نمایند و هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌رسانی ۱۵۱۲ به اداره دامپزشکی جهت پیگیری کارشناسان دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

 

 

 

  • گروه خبری : اراک
  • کد خبر : 290411
کلمات کلیدی
farahani عبدالله فراهانی

farahani عبدالله فراهانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه