چاپ
ارسال به دوست

۲۲ گوسفند به دلیل ذبح غیر اسلامی در استان مرکزی معدوم شد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۲۲ راس گوسفند به دلیل ذبح غیر اسلامی در این استان معدوم سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، حجت الاسلام محمد حسین ربیعی افزود: ۱۵ رأس این دام‌ها در پی تصادف یک دستگاه خودروی پژوی آردی با یک گله گوسفند در شهرستان خمین دچار آسیب شده بودند که پس از ذبح توسط صاحب آنها و ارجاع به کشتارگاه این شهرستان مشخص شد این دام‌ها در هنگام ذبح تلف شده بودند.

وی ادامه داد: این دام‌ها با نظارت کارشناس ذبح اسلامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی معدوم سازی و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: در حادثه دیگری ۱۵ رأس گوسفندیکی از چوپان‌های شهرستان شازند به دلیل سقوط از ارتفاع در هنگام حضور در آبشخور دچار آسیب شده بودند که پس از بررسی این دام‌ها مشخص شد، هفت رأس پیش از ذبح، تلف شده بودند.

حجت الاسلام ربیعی افزود: این دام‌ها نیز بر اساس موازین شرعی و طبق قانون نظارت ذبح شرعی با نظارت کارشناس ذبح اسلامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی از چرخه مصرف انسانی خارج و معدوم شد.

  • کد خبر: ١٣٤١٤٥/
  • ١٠:٠٨ - 1398/04/13/
  • تعداد بازدید: 40

خروج