چاپ
ارسال به دوست

۲۹۶ هزار و ۵۰۰ قطعه طیور استان مرکزی علیه آنفلوآنزای پرندگان ایمن سازی شدند

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۲۹۶ هزار و ۵۰۰ قطعه طیور استان مرکزی از ابتدای سال جاری تا کنون علیه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ایمن سازی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر حسن اثنا عشری افزود: این طیور در هنگام جوجه ریزی در هفت واحد پولت تخم گذار علیه بیماری فوق حاد پرندگان در استان مرکزی ایمن سازی شدند.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی افزود: در این مدت یک هزار و ۵۶۶ مورد بازدید و مراقبت از روستاها، مزارع، مرغداری‌های صنعتی، تالاب و مراکز عرضه پرندگان انجام شده است.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۱۴۴ نمونه برداری سرمی و بافتی و چهار هزار و ۲۰۳ مورد آزمایش مولکولی و سلولوژیکی نیز در این مدت از مرغداری های استان انجام شد که در این آزمایش ها موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی افزود: ۲۴ مورد بازدید از واحدهای پرورش مرغ تخمگذار و پولت تخم گذار با هدف اصلاح ساختار واحدهای پرورش طیور انجام شد که به هفت مورد این واحدها پس از رفع نواقص مجوز جوجه ریزی داده شده است.

اثنا عشری گفت: اطلاع رسانی و آموزش مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به روستاییان و تولیدکنندگان طیور، کنترل تردد دام و طیور با همکاری نیروی انتظامی، پایش و مراقبت از تالاب‌ها و زیستگاه‌های پرندگان مهاجر با همکاری اداره کل محیط زیست استان، کنترل جوجه ریزی در واحدهای پرورش طیور گوشتی و تخم گذار و نمونه برداری از موارد مشکوک از جمله اقدام‌های پیشگیرانه از این بیماری است.

وی خاطرنشان کرد: مواد ضد عفونی، لوازم و تجهیزات مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی به میزان کافی ذخیره سازی شده است و کمبودی در زمینه زمینه وجود ندارد.

 

  • کد خبر: ١٣٤٣١٣/
  • ٠٧:٢٣ - 1398/04/17/
  • تعداد بازدید: 80

خروج