چاپ
ارسال به دوست

پنج هزار و ۹۰۲ راس دام شازند علیه بیماری لمپی اسکین ایمن سازی شدند

پنج هزار و ۹۰۲ راس دام سبک و سنگین شهرستان شازند امسال علیه بیماری لمپی اسکین ایمن سازی شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شازند، سرپرست شبکه دامپزشکی شازند روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: ایمن سازی این دام ها علیه بیماری لمپی اسکین توسط پنج گروه بخش خصوصی و دولتی انجام شده است.

رضا معینی مقدم ادامه داد: با توجه به شروع فصل گرما و افزایش میزان بارندگی در فروردین ماه امسال و افزایش فعالیت حشرات و کنه ها در مراتع و دامداری‌ها برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های دامی بخصوص بیماری های مشترک بین انسان و دام از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، لمپی اسکین، تب برفکی، تب مالت و بابزیوز، ضد عفونی  و سمپاشی دامداری‌ها در دستور کار شبکه دامپزشکی شهرستان شازند قرار گرفته است.

سرپرست شبکه دامپزشکی شازند گفت: ۴۲ هزار متر مربع فضای اصطبل و دامداری در این مدت با تجهیز و آموزش ۲ گروه بخش خصوصی و گروه دام شبکه اقدام سمپاشی و ضد عفونی شده است.

معینی مقدم با یادآوری مشاهده کانون بیماری لمپی اسکین در شهرستان شازند، خواستار تعامل بیشتر بخشداری‌ها و دهیاران در همکاری با دامپزشکی و اطلاع رسانی به دامداران در راستای سمپاشی و ضدعفونی دامداری‌ها شد.

۹۵ هزار راس گوسفند و بز، پنج هزار راس گاو و گوساله، ۶۱ واحد پرورش طیور صنعتی مجاز، ۱۶۵ واحد زنبورستان با ظرفیت ۱۹ هزار و ۱۳۲ فروند کندوی زنبور عسل، ۲۹ واحد استخر پرورش و پنج واحد تفریخ آبزیان در شهرستان شازند وجود دارد.

۲۲۵ واحد تولید، عرضه و نگهداری فراورده های خام دامی، یک کارخانه فراوری شیر و سه ایستگاه جمع آوری شیر در شهرستان شازند فعال است.

  • کد خبر: ١٣٤٤٩٩/
  • ٠٨:٥٠ - 1398/04/20/
  • تعداد بازدید: 72

خروج