چاپ
ارسال به دوست

مصرف مرغهایی با عارضه عضله سینه سبز هیچ خطری برای مصرف کنندگان ندارد

در پی انتشار مطالبی در فضای مجازی محدوده شهرستان دلیجان مبنی بر عفونی بودن مرغ هایی که عضلات عمقی سینه آنها سبز می باشد و نگرانی های ایجاد شده برای مردم شهرستان، روابط عمومی شبکه دامپزشکی دلیجان به تنویر اذهان عمومی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی دلیجان، دکتر سجاد قاسمی اظهار کرد: عرضه مرغ با عارضه عضله سینه سبز، موجب نگرانی و تشویش اذهان عمومی مصرف کنندگان و مشکلات برای مرغداران و صنایع مرتبط می باشد.

سرپرست شبکه دامپزشکی با اشاره به برخی از دلایل به وجود آمدن این عارضه افزود: از آنجایی که این عارضه به دلیل کمبود اکسیژن در بافت های بدن مرغ به دنبال نارسایی و کاهش خون رسانی در عضله عمقی سینه بر اثر عدم تحرک مرغهای پرورشی، تحرک بیش از حد و یکباره، استرس و تجهیزات نا مناسب در مرغداری ها ایجاد و موجب بروز نکروز در عمق توده عضلانی شده که بعد از کشتار به رنگ سبز و گاهی زرد خود را نشان می دهد.

قاسمی به مخفی ماندن این عارضه از نگاه ناظرین بهداشتی حاضر در کشتارگاهها به دلیل رخ دادن عارضه در عمق عضلات سینه اشاره و تصریح کرد: این عارضه به هیچ عنوان خطری برای مصرف کننده ندارد و شهروندان می توانند در صورتی که گوشت هیچ بوی نداشته باشد قسمت تغییر رنگ داده شده را از لاشه جدا و دور ریخته و مابقی گوشت را مصرف کرده ولی در صورت وجود بوی نامطبوع در لاشه، کل لاشه مرغ غیر قابل استفاده می باشد.

 

  • کد خبر: ١٧٦٣/
  • ١٠:٥٩ - 1397/08/10/
  • تعداد بازدید: 50
کلید واژه ها

خروج