چاپ
ارسال به دوست

۱۹ هزار و ۵۳۹ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در اراک کشف شد

۱۹ هزار و ۵۳۹ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی امسال در شهرستان اراک کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی اراک، رئیس شبکه دامپزشکی اراک افزود: این فرآورده ها در جریان ۱۳ هزار و ۶۹۶ مورد بازدید از مراکز تولید، نگهداری، عرضه و کشتارگاه های این شهرستان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.

دکتر محمد رضا جوانمرد گفت: ۴۷۳ مورد نمونه برداری از فرآورده های خام دامی در این بازدید ها انجام گرفت و در این راستا  ۳۹ متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی ادامه داد: ۵۱۶ میلیون ریال جریمه نقدی برای یکی از واحدهای متخلف شهرستان اراک صادر، سه واحد مهر و موم و یک واحد به عدم فعالیت در این شهرستان به مدت یک سال محکوم شد.

رئیس شبکه دامپزشکی اراک گفت: برگزاری کلاس های اموزشی برای ارتقا سطح علمی و آگاهی بخشی به متصدیان رستوران ها، تالار باغ ها و فروشگاه های زنجیره ای از جمله اقدامات این شبکه در این مدت بوده است.

جوانمرد خاطرنشان کرد: چهار میلیون و ۳۹۵ هزار قطعه جوجه ریزی در این مدت در واحدهای پرورش طیور گوشتی و تخمگذار شهرستان اراک انجام شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی درخصوص فرآورده های خام دامی مراتب را با شماره‌ تلفن‌ 1512 سامانه پاسخگویی به شکایات مردمی اطلاع داده تا برخورد قانونی لازم صورت پذیرد.

 

  • کد خبر: ٢٤٢٢٧٧/
  • ٠٨:٥٠ - 1398/05/20/
  • تعداد بازدید: 75

خروج