چاپ
ارسال به دوست

پروانه ساخت ۱۹ داروی دامپزشکی در استان مرکزی صادر شد

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: پروانه ساخت ۱۹ داروی دامپزشکی در راستای تسهیل در تامین تجهیزات بهداشتی مورد نیاز تولیدکنندگان و تحقق جهش تولید برای سه کارخانه داروهای دامی در استان صادر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی کاربرد این داروها را در زمینه درمان بیماری‌های دام، طیور و آبزیان دانست و افزود: همچنین امسال موافقت اصولی ساخت چهار داروی دامپزشکی نیز در این استان صادر شده‌است.

وی  از ارایه کد IR برای ۲ کارخانه تولید فرآورده‌های لبنی استان در سال‌جاری خبرداد و گفت: این کد بین‌المللی توسط سازمان دامپزشکی برای صادرات محصولات دام و طیور به سایر کشورهای جهان صادر می‌شود.

شانقی افزود: اجرای طرح ارتقای سطح بهداشتی مراکز تحت نظارت دامپزشکی بر اساس اصول GMP (سیستم‌های بهداشتی مدیریت ایمنی مواد غذایی) از جمله مهمترین عوامل صدور کد IR برای واحدهای تولیدی، کشتارگاه یا مراکز بسته‌بندی فرآورده‌های خام دامی است و با دریافت این کد توسط واحدهای لبنی استان زمینه افزایش صادرات این محصولات فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون پنج کشتارگاه صنعتی طیور در استان مرکزی وجود دارد که کد IR برای ۲ کشتارگاه استان تاکنون صادر شده و این این کد برای سه کشتارگاه باقی مانده در سال جاری صادر خواهد شد.

شانقی گفت: تسهیل در روند صادرات و تعامل هرچه بیشتر با تولیدکنندگان استان مرکزی در راستای افزایش تولید و تحقق شعار جهش تولید در استان از دیگر برنامه‌های اولویت دار اداره کل دامپزشکی استان در سال‌جاری است.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٠٣١/
  • ١٠:٤٢ - 1399/04/01/
  • تعداد بازدید: 16

خروج