چاپ
ارسال به دوست

جوجه ریزی بیش از یک میلیون قطعه جوجه ریزی در ساوه

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ساوه گفت: در بهار امسال یک میلیون و ۱۶۵ هزار قطعه جوجه ریزی با هدف تولید مرغ گوشتی و تعداد ۵۲ هزار و ۵۰۰ قطعه جوجه ریزی برای تولید مرغ تخمگذار در واحدهای مرغداری شهرستان ساوه زیر نظر کارشناسان شبکه دامپزشکی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان ساوه، دکتر داود سرمدی اظهار کرد: در انجام بازرسی های بهار امسال از کشتارگاههای مرغ شهرستان ساوه مقدار ۱۱ هزار و ۴۶۹ کیلوگرم گوشت فاسد ضبط شد که طبق روال به روش تبدیل به پودر امحا و در همین مدت یک هزار و ۵۸۳ کیلوگرم گوشت قرمز غیرقابل مصرف نیز از چرخه مصرف خارج شد.

وی گفت: در راستای سلامت غذایی شهروندان ساوجی بازرسان بهداشتی این دستگاه موفق به شناسایی، توقیف و معدوم سازی افزون بر ۱۲ تن گوشت مرغ و قرمز در سه ماه نخست امسال شدند.

به گفته او، در سه ماه نخست امسال یک هزار و ۵۶۵ مورد بازرسی از واحدهای تولید دام و طیور، کشتارگاهها و مراکز عرضه فرآورده های خام دامی شهرستان ساوه انجام شد که نتیجه آن علاوه بر ضبط مقادیر یاد شده گوشت قرمز و سفید، ۶۵ مورد تذکر به عرضه کنندگان و معرفی ۱۵ واحد متخلف به مراجع قضایی بود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ساوه مجموع طیور کشتار شده در بهار امسال را یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۲۶۰ قطعه به وزن حدود چهار و نیم تن و شمار دام های سبک و سنگین کشتار شده در کشتارگاههای این شهرستان را نیز سه هزار و ۸۲۶ راس با وزن ۲۱۱ هزار و ۴۰۵ کیلوگرم عنوان کرد.

سرمدی اظهار داشت: بازرسان دامپزشکی علاوه بر نظارتی که در زمینه فعالیت کشتارگاهها و مراکز عرضه فراورده های خام دامی دارند، موضوع کشتار دام به شیوه غیربهداشتی ‌و خیابانی را نیز به صورت جدی رصد و با متخلفان برخورد قانونی می کنند.

شهرستان ساوه دارای ۲۸۵ هزار راس دام سبک و سنگین در قالب پنج واحد دامداری صنعتی و همچنین واحدهای کوچک روستایی و بومی است.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٩١٠/
  • ١٤:٠٣ - 1399/04/28/
  • تعداد بازدید: 9

خروج