چاپ
ارسال به دوست

دیدار مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی با فرماندار و شهردار تفرش

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل دامپزشکی استان مرکزی، مهندس فراهانی فرماندار شهرستان تفرش با مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی دیدار و آمادگی لازم را جهت همکاری بین بخشی با دستگاه های اجرایی در اجرای وظایف محوله خاطر نشان کرد.

در این دیدار دکتر محسن شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی به اهمیت نظارت دامپزشکی بر کشتار دام در کشتارگاه دام شهرستان تاکید کرد و گفت: کشتارگاه ها یکی از واحدهای مهم و پرخطر دامپزشکی محسوب می شود و هرگونه قصور و کم کاری در آنها، کوجبات انتشار بیماری های مشترک بین انسان و دام را فراهم میکند.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از بیماری های مشترک از قبیل تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، سل و ...  و بیماری های انگلی که در دام علامت خاصی ندادند در کشتارگاه  توسط بازرسان داکپزشکی شناسایی و از چرخه مصرف حذف می شود و نیاز است به این قسمت که مستقیماٌ با سلامت مردم سرو کار دارد توجه ویژه ای گردد.

شهرستان تفرش از جهت قرار گرفتن به عنوان قطب پرورش اسب در استان و همچنین وجود تالاب های متعدد در اطراف واحد های مرغداری و روستاها نیازمند توجه ویژه از لحاظ بیماری های مشترک از قبیل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، مشمشه و غیره اشاره و تاکید کرد: شبکه دامپزشکی شهرستان ملزم به آموزش همگانی در راستای امنیت زیستی و بیماریهای مشترک بین انسان و دام می باشد.

شانقی با توجه به عملکرد شبکه دامپزشکی تفرش و واکسیناسیون 80 درصد جمعیت دام سبک و سنگین علیه بیماری تب مالت قدردانی کرد و افزود: با توجه به تعداد بالای واحدهای روستایی ( 75 روستا) و جاده های کوهستانی و صعب العبور شهرستان، واکسیناسیون تب برفکی جمعیت روستایی توسط شبکه دامپزشکی شهرستان صورت پذیرد.

همچنین در این دیدار مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی در ملاقات با شهردار شهرستان تفرش به بخشنامه هیئت وزیران در خصوص الزام شهرداری ها به بکارگیری مسئول فنی بهداشتی در کشتارگاه های دام تاکید کرد.

در انتها دکتر شانقی با اشاره به اعتبارات سال 99، افزایش اعتبارات ساختمانی فنی شبکه را از فرماندار شهرستان تفرش خواستار شد.

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٠٥٠/
  • ٠٨:٣٦ - 1399/05/04/
  • تعداد بازدید: 7

خروج