چاپ
ارسال به دوست

صادرات ماهیان زینتی از استان مرکزی 6 برابر شد

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۱۴۴ هزار و ۲۸۰ قطعه انواع ماهیان زینتی از ابتدای سال جاری تاکنون به کشورهای ترکیه، عراق و ارمنستان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶ برابر افزایش یافته‌است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی افزود: ۲۲ هزار و ۸۰ قطعه ماهی زینتی در چهارماه سال گذشته با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شده‌ بود.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی یادآورشد: یک میلیون و ۶۹۳ هزار و ۳۲۰ کیلوگرم گوشت مرغ منجد امسال با نظارت این اداره کل به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸ برابر شده است.

شانقی تسهیل در امور مربوط به صادرات را علت این افزایش عنوان کرد و افزود: ۴۵ هزار کیلوگرم گوشت مرغ منجمد در چهارماه سال گذشته با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شده بود.

وی افزود: ۵۰ هزار کیلوگرم آلایش مرغی از ابتدای سال جاری تاکنون با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی اظهارداشت: ۲۳۲ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ نیز امسال از این استان به کشور ویتنام صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌است.

شانقی افزود: ۴۵۵ هزار و ۳۵۰ کیلوگرم تخم مرغ خوراکی نیز امسال با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به کشور عراق صادر شده‌است.

وی ادامه داد: ۳۲۶ هزار گواهی بهداشتی حمل از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای مقابله با قاچاق برای حمل سه هزار و ۳۲۱ راس دام به خارج از استان مرکزی توسط اداره کل دامپزشکی استان مرکزی صادرشد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۳۰۴ گواهی حمل ۶ هزار و ۹۳۲ دام زنده به داخل استان نیز توسط کارشناسان این اداره کل مورد بررسی و نظارت قرار گرفته‌است.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٠٩٧/
  • ١٢:٤٣ - 1399/05/05/
  • تعداد بازدید: 9

خروج