چاپ
ارسال به دوست

هشت هزار و 500 کیلوگرم مواد خام دامی در دلیجان معدوم شد

سرپرست شبکه دامپزشکی دلیجان گفت: هشت هزار و 500 کیلوگرم مواد خام دامی غیربهداشتی امسال در این شهرستان کشف و معدوم شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی دلیجان، دکتر سجاد قاسمی افزود: این میزان فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی توسط بخش دولتی در کشتارگاه دام و طیور و همچنین شرکت های قطعه بندی و مراکز عرضه شناسایی و از چرخه مصرف خارج شده است.

وی اظهار داشت: کنترل و نظارت بهداشتی فرآورده های خام دامی در تمام فرآیند تولید، فرآوری و حمل و نقل و عرضه در دستور کار قرار دارد.

سرپرست شبکه دامپزشکی دلیجان بیان کرد: نظارت مستمر بر روی مراکز عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی و طیور انجام می شود و بازرسی دوره ای از سه شرکت قطعه بندی و بسته بندی مرغ ، 2 کشتارگاه طیور و 2 کشتارگاه دام نیز صورت می گیرد.

قاسمی افزود: 2 هزار و 75 بازدید در سال جاری توسط بازرسان این شبکه از مراکز تهیه و فروش مواد خام دامی و غذایی دلیجان انجام شده که در پی آن 9 پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده است.

وی بیان کرد: کشتار پنج هزار قطعه مرغ به صورت روزانه در کشتارگاه صنعتی طیور دلیجان انجام و پس از بسته بندی مناسب روانه بازار داخلی و خارجی می شود.

به گفته سرپرست شبکه دامپزشکی دلیجان کشتارگاه های این شهرستان بخشی از نیاز سایر نقاط استان مرکزی و استان های همجوار را تامین می کند.

  • کد خبر: ٤٩٥٩/
  • ٠٩:٠٩ - 1397/10/27/
  • تعداد بازدید: 33
کلید واژه ها

خروج